Ботев (Пловдив) ще развали концесията за строежа на клубния стадион "Христо Ботев". Това е станало ясно по време на проведената днес срещу между собственика на клуба Георги Самуилов и "жълто-черни" фенове.
Босът е обяснил на привържениците, че има юридически проблеми около изграждането на спортния комплекс и за това ще се подходи по нов начин. Най-напред ще се развали концесията и след това ще се създаде съвместно дружество между Ботев и община Пловдив. Местната управа ще влезе в него със земята, на която е стадиона, а Георги Самуилов със средствата, които ще инвестира в изграждането на спортната база.
Самуилов също така е заявил, че някои действия на феновете внасят напрежение в клуба.
Очакваме на 14 декември зала "Колодрума" в Пловдив да бъде пълна, след като до момента са подадени 4000 билета, а продажбата на останалите 2 000 върви с много добро темпо. Това каза на официалната пресконференция в Пловдив мениджъра на братя Пулеви - Ивайло Гоцев. В събота в залата ще се проведе боксова гала-вечер, в която главната битка е между..
Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) ще срещне ЦСКА 1948 (София) на 1/4-финалите на турнира. „Черно-белите“ ще бъдат домакини в срещата с тима от Втора лига. Финалистът Ботев (Пловдив) гостува на Ботев (Гълъбово) в четвъртфиналите. Дербито е между Левски и Лудогорец, а ЦСКА-София приема Ботев (Враца). Двубоите от турнира ще се проведат..
Локомотив (Пловдив) победи Дунав (Русе) като гост в последния двубой от 19-ия кръг на Първа лига. На Градския стадион в Русе черно.белите надделяха над опонента си с 3:0. Точни бяха обичайните заподозрени Димитър Илиев и Ален Ожболт, през първата част от двубоя, както и Карагарен, разписал се малко преди последния сигнал. В 14-ата минута Димитър..
Казанлък и София ще бъдат домакини на първите два допълнителни турнира в Националната волейболна лига за жени. Форматът на женското първенство по волейбол на България през тази година предвижда осемте участници да се срещнат общо три пъти помежду си. Това ще стане чрез изиграването на срещи на допълнителни турнири. Те ще се проведат три пъти до края на..
Собственикът на "Ботев" Пловдив Георги Самуилов официално благодари на премиера Бойко Борисов за решението му стадион "Христо Ботев" да остане общински и да бъде построен с държавно финансиране, а сегашната концесия да бъде прекратена. В специалното си изявление Самуилов отправи добри думи към футболистите и треньорското ръководство на отбора за..