Академик Бултекс с трета поредна загуба

Академик Бултекс 99 записа трета поредна загуба в шампионата на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим загуби като гост на Рилски спортист с 68:91 /19:18, 18:25, 22:25, 9:23/ и вече има 2 победи и 4 загуби. Отборът на Асен Николов започна силно и два пъти повеждаше с по 5 точки в първата четвърт, но не можа да се откъсне в резултата. Постепенно домакините наложиха превес и обърнаха резултата, а в последната четвърт направиха и разлика.

Академик Бултекс 99 игра без контузения Василие Кнежевич и Алекс Лонг, но в тима предстои да бъде картотекиран американеца Седрик Боуен, който вече има един престой в пловдивския тим.

Капитанът Васил Бачев бе най-резултатен за пловдивчани с 21 точки и 9 борби, Шакир Смит добави 17 точки и 6 борби. Мартин Сотиров се отчете с 9 точки. Във вторник от 18.30 часа в комплекс СИЛА Академик Бултекс 99 стартира участието си в Балканската лига с мач срещу косовския Раховеци.

Локо започва защитата на Купата като гост на Загорец

Локо гост на Загорец в първия кръг за Купата на България

Двукратният носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) започва защитата на трофея като гост на Загорец (Нова Загора). Лидерът в Трета лига - Югоизточна група отстрани днес втородивизионния Хебър (Пазарджик) с 2:1. Мачовете от първия кръг ще се играят между между 20 и 22 октомври. Хебър поведе още в осмата минута чрез Тодор Чаворски, но Димитър..

публикувано на 29.09.20 в 21:34

Цвети пак срещу Серина, Гришо играе днес на "Ролан Гарос"

Серина Уилямс се класира за втория кръг на Ролан Гарос, където ще видим повторение на 1/4-финала на US Open между нея и Цветана Пиронкова. Американката надделя в два сета със 7:6(2), 6:0 над своята сънародничка Кристи Ан за по-малко от два часа и така си осигури място в следващата фаза. По-рано вчера Цвети се справи без проблеми с Андреа..

публикувано на 29.09.20 в 09:29
Два фрации на

Левски с мач без публика заради боя между "сините" фенове

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи глоби от по 400 лева на старши треньора на Ботев (Пловдив) Ферарио Спасов и на помощник-треньора на "жълто-черните" Лилчо Арсов, както и на помощник-треньора на столичния Левски Живко Миланов. Ръководствата на Ботев (Пловдив), Левски, Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София ще платят различни глоби..

публикувано на 28.09.20 в 17:07
Цветана Пиронкова

Пиронкова стартира с победа "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. 33-годишната пловдивчанка, която участва с "уайлд кард", реализира шест пробива при убедителния успех над германката Андреа Петкович с 6:3, 6:3 за 73 минути. Пиронкова, четвъртфиналистка на "Ролан Гарос" през 2016 година, стартира силно и поведе с 3:0, като не..

публикувано на 28.09.20 в 16:18
Харалампи Ванев

Напусна ни Харалампи Ванев

Вчера от този свят си отиде Харалампи Ванев – деятел на спортно дружество “Локомотив”, дългогодишен председател на УС на Шахклуб “Локомотив”, виден привърженик на клуба и председател на фен група “Интел Локо”. Поклонението ще се състои във вторник (29.09) от 13:00 часа в църквата “Света Петка”. Ръководството, треньорите, играчите и служителите на..

публикувано на 28.09.20 в 09:17