Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новият Общински съвет на Пловдив на първо заседание

| обновено на 11.11.19 в 09:49

На тържествена церемония в зала „Съединение“ на Историческия музей новоизбраните съветници, кметът Здравко Димитров и районните кметове положиха клетва. Церемонията води новоназначеният областен управител Дани Каназирева. Първото заседание на Общинския съвет бе председателствано по традиция от най-възрастния съветник-доц. Ангел Иванов от БСП.

"Управлявайте достойно и със сърце, винаги близо до хората", пожела Дани Каназирева. „Никой не е по-голям от Пловдив“, каза от своя страна кметът Здравко Димитров.

В 51 членния местен парламент на Пловдив 17 съветници има партия ГЕРБ, девет БСП, по петима представители имат „Съюз за Пловдив“, „Кауза Пловдив“ и Земеделски съюз „Александър Стамболийски“, местната коалиция НФСБ- ВМРО, четирима са от „Демократична България“, по един общински съветник  имат ДПС, „Воля“ и коалиция „Ние, гражданите“.

Пловдивският митрополит Николай ще отслужи в храм "Света Марина" молебен за успех на новоизбраните представители на местната мласт в Пловдив. Литийно шествие ще мине от храма до Община Пловдив, където ще се състои встъпването в длъжност на новия кмет Здравко Димитров.

От днес Пловдив има и нов областен управител. Дани Каназирева от „Съюз за Пловдив“ встъпва в длъжност.

На първи заседания се събират днес общинските съвети в Асеновград, Куклен, Кричим, Калояново и Сопот. На тях новоизбраните представители в местната власт ще положат клетва и ще изберат председатели на общинските съвети.

Новият кмет на община Асеновград е влиза д-р Христо Грудев от ГЕРБ. В 33-местния парламент партията му има 9 съветници, БСП и ДПС по 8, Патриотите и  БДС „Радикали“ по трима и два мандата има Демократична България.

В Куклен ще продължи да управлява Мария Белчева, издигната от ГЕРБ. В 13- местния съвет  ГЕРБ и ДПС имат по четири мандата, местната коалиция ЗС „Ал. Стамболийски“ – трима и ВМРО – двама.

В кметския кабинет в Кричим за четвърти път влиза Атанас Калчев от Движение за нашия град, което разполага със 7 съветници. ГЕРБ и ДПС имат по двама, а БСП и Единната народна партия по един.

В Калояново кмет остава Георги Георгиев от СДС като неговата партия е с най- много съветници – шестима, ГЕРБ са с четирима, БСП – с трима и по два мандата имат НФСБ и Воля.

В община Сопот кметът Деян Дойнов ще управлява втори мандат като коалицията около Воля, която застана зад него разполага с пет места, ГЕРБ, СДС и ВМРО имат по три, БСП – две, а Движение заедно за промяна – едно място.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

РЗИ откри 45 флакона опасен ботокс в салоните за красота в Пловдив

Продължават проверките на РЗИ Пловдив за нерегламенитирани количества ботулинов токсин в салоните за красота. В инспекцията продължават да постъпват сигнали за места, но които се извършват нелегалните процедури, каза директорът й д-р Аргир Аргиров.   При 66 проверени обека в Пловдив са открити 45 флакона ботокс, като 13 от тях са с..

публикувано на 11.02.25 в 14:02

Боклукчийски камион разби бетонна ограда до надлез "Родопи"

Камион за боклук на КМД се е блъснал в бетонна ограда на  първия светофар на Кукленско шосе след надлез „Родопи“. Инцидентът е станал малко преди обяд, а камионът е сринал оградата. Изяснява се причината за инцидента, няма пострадали.  На място са екипи на полицията. Шофьорът на камиона е тестван за алкохол, резултатът е отрицателен.  Д..

публикувано на 11.02.25 в 13:28

Арестуваха дрогиран шофьор във Велинград

Дрогиран шофьор бе задържан от полицията във Велинград, а 30-годишен мъж мъж бе заловен със синтетични наркотици в Септември. За двата случая информираха от полицията в Пазарджик. При рутинна проверка на Пътна полиция в курортния град бил спрян лек автомобил БМВ. 35-годишният водач от Ракитово бил тестван с техническо средство, като пробата..

публикувано на 11.02.25 в 13:25

Възрастна жена е в болница след взрив на отоплителен котел в Смилян

Жена на 81 години от смолянското село Смилян е приета в УМБАЛ „Свети Георги“ в Пловдив след взрив на отоплителен котел, съобщиха от МВР в Смолян.  Котелът на твърдо гориво се е намирал в обособено помещение. От взривната вълна са унищожени 2 кв. м покривна конструкция и 8 кв. м жилищна конструкция.  Пострадалата е в болница с разкъсно-контузна..

публикувано на 11.02.25 в 13:22

Новият съдебен състав по делото "Дебора" остави в ареста Георги Георгиев

Новият състав на Пловдивския районен съд отхвърли искането на Георги Георгиев, подсъдим за малтретирането на Дебора Михайлова, за пускането му под по-лека мярка за неотклонение.  Съдията Спасимир Здравчев определи обвиненият в насилието над девойката да остане в ареста, въпреки настояването на адвокатите му, че престоят в ареста почти е..

обновено на 11.02.25 в 12:24