Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обжалват оправдателната присъда на д-р Красимир Вальов

Прокуратурата протестира в Апелативния съд в Пловдив оправдателната присъда на бившия управител на „Комплексен онкологичен център – Пловдив“ д-р Красимир Вальов, който на предходната инстанция бе оправдан по обвинението за безстопанственост в особено големи размери.

През юли миналата година той бе даден на съд заради закупуването на компютърен томограф за болницата на цена от 950 000 лв. Така според държавното обвинение, управителят е причинил щети на болницата за над 405 хил.лв., тъй като компанията, спечелила обществената поръчка, е закупила апарата за почти половината от платената сума.

В хода на делото обаче стана ясно, че и други здравни заведения в Пловдив и в страната са закупували такава техника. Нейната цена също е варирала около един милион лева, макар и с различни параметри от тези на Онкоцентъра.

В крайна сметка Окръжния съд издаде оправдателна присъда на Красимир Вальов, която днес прокуратурата протестира пред висшата инстанция. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засилено полицейско присъствие заради мача Ботев - ЦСКА

Областната дирекция на МВР  предприема  мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев".  Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа,  ще бъде спирано движението ще бъде спирано..

обновено на 22.02.25 в 09:09

Повече автобуси се движат до траурните паркове на Задушница

Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна.  В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост.  Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..

обновено на 22.02.25 в 09:09

В Златоград избраха най-доброто вино с празника "Трифониада"

Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград.  Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година.  В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..

публикувано на 22.02.25 в 09:08

Карнавали гонят злото с чанове , огън и хоро в Дедево

Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..

публикувано на 22.02.25 в 08:45

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41