БК Академик продължи победната си серия в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига. Пловдивският баскетболен тим изигра много добър мач, не срещна особени проблеми от гостуващия албански тим на Влазня, водеше през цялото време и го победи с 91:74 (31:19, 14:16, 25:15, 21:24). Така отборът на Асен Николов е едноличен лидер в класирането с 4 победи от 4 мача.

Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от земетресението в Албания, а на почивката уменията си показа специалният отбор на Академик Бултекс 99 от деца с интелектуални затруднения. Пловдивският тим стартира силно със серия от 7:0 и 10:1. Със здрава защита и точна стрелба от дистанция пловдивчани взеха аванс от 12 точки след първата четвърт, в която бяха 5 от 7 на тройката. В средата на втората четвърт разликата стигна 19 точки за домакините, но албанският тим също напипа мерника си и с 5 тройки свали пасива до 10 на почивката.

В третата четвърт домакините вдигнаха оборотите и отново увеличиха разликата на 19 точки. Гостите се опитаха да останат в мача, но тройка на Тенчо Тенчев със сирената даде аванс от 20 точки преди последната част, в която два пъти авансът на Академик Бултекс 99 стигна 26 точки.

Шакир Смит изигра поредния си силен мач в турнира и завърши с 19 точки, 8 борби и 6 асистенции за победителите, като наниза 4 от 15-те тройки на отбора си. Васил Бачев и Обрад Томич реализираха по 14 точки, Василие Кнежевич вкара 12. За гостите най-полезен бе Никълъс Джордж Евънс с 20 точки, Колин Джеймс Вос добави 14, бившият играч на Ямбол Брайкъс Перин – 11.