Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Приеха бюджета на Карлово

Според кмета Емил Кабаиванов приоритетите са образование и социални дейности

С 24 гласа „за“, 5 „против“ и 1 „въздържал се“ общинските съветници на Карлово приеха бюджета на общината за тази година, който е в размер на 40 717 448 лв. 

Делегираните от държавата дейности са 26 150 411 лв., а местните приходи – 14 567 037 лв. Целевата субсидия за капиталови разходи е близо 1,3 млн. лв., което е с 10 % повече от предходната година. От субсидията 21 % ще бъде изразходвана за Карлово, а 74 % - за 25-те селища в общината.

Бюджетът за 2020 г. е балансиран, реален и изпълним, каза кметът Емил Кабаиванов при представянето му пред местния парламент. Приоритетите са образование и социални дейности, посочи той.

В началото на днешната сесия клетва положи Емил Пехливанов от ДПС, който влиза на мястото на внезапно починалия Мехмед Маджур. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Скандал за паркиране в "Кършияка" прерастна в сбиване

В Пловдив - пореден съседски скандал за паркиране прерастна в сбиване между спорещите,  съобщават от полицията. Това се е случило вечерта в пловдивския квартал „Кършияка“, където пред входа на жилищна кооперация възникнало скарване между шофьори заради неправилно паркирана кола.  Живеещите на адреса баща и 17-годишният му син влезли в саморазправа..

публикувано на 27.02.25 в 13:54

Фермери искат отпадане на еднодневните трудови договори

По време на Третата национална среща на производителите на плодове и зеленчуци в Пловдив земеделски производители поискаха промени във връзка с еднодневните трудови договори и тежката бюрокрация, свързана с тях. За проблема те разказаха пред министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, с когото си насрочиха работна среща за 5 март в..

публикувано на 27.02.25 в 13:52

Задържаха трима с марихуана за над 4 милиона лева

Окръжна прокуратура - Пловдив привлече като обвиняеми трима мъже за притежание на 205 килограма марихуана на стойност повече от четири милиона лева. Те са задържани в землището на Ръжево Конаре при специализирана полицейска акция на ГДБОП. Дрогата е открита в микробус и лека кола, разпредена в найлонови пакети. Според изготвената експертна..

публикувано на 27.02.25 в 12:02

И ГЕРБ не подкрепи ПУП за канализация в "Прослав"

Общинският съвет на Пловдив не прие предложението на кмета Костадин Димитров за изработването на Подробен устройствен план за техническа инфраструктура „Улична канализация за битови води по общински пътища и имоти” в Прослав.  Имотът се намира от северната страна на улица „Пещерско шосе“ и одобрението на подробния устройствен план е дадено през..

публикувано на 27.02.25 в 11:59

Съветници подозират нарушения около ледената пързалка

Общинските съветници от ПП-ДБ Веселка Христамян и Борислав Матеев отправиха питане до кмета Костадин Димитров за ползите и щетите от ледената пързалка в Пловдив, която беше демонтирана преди броени дни.  Съветниците настояват да се оповестят финансовите ползи и постъпленията към бюджета на администрацията от последните три сезона на реализиране на..

публикувано на 27.02.25 в 11:22