Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха издирван нашенец с дълго досие чак в Ланкашир

38-годишен българин е задържан във Великобритания с издадени две полицейски заповеди за арест. При задържането си мъжът е пребивавал в графство Ланкашир. 

Той бил издирван от българските власти за източване на чужда дебитна карта, от която успял да изтегли 5600 лева през 2018 година. 

Отделно, Районната прокуратура в Смолян е издала и втора заповед за арест, затова че мъжът не плащал издръжка на малолетното си дете в размер на общо 525 лева за изминали 5 месеца. За това престъпление той има наказание 5 месеца лишаване от свобода. 

Мъжът е с дълго криминално минало. Напуснал е България през април, миналата година, а на 15 февруари британските власти са уведомили нашето МВР, че издирваният мъж е задържан, като предстои екстрадицията му у нас след съответните процедури на съда във Великобритания.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Шофьорите в пловдивско масово не спазват ограниченията за скоростта

Без загинали по пътищата в Пловдив и областта е преминала изтеклата седмица от 4 до 9 февруари, отчетоха от сектор „Пътна полиция“ към областната дирекция на МВР.  Все пак през това време са станали 42 катастрофи  с четирима ранени, което също се отчита като положителен факт, посочи инспектор Стоян Войводов от това полицейско формирование.   Също..

обновено на 10.02.25 в 15:37

Рекордните за тази зима -15 градуса измериха в Чепеларе

Днешната сутрин е най-студената от началото на зимата в Смолянско, съобщиха от Метеорологичната станция на връх Рожен. Минус 15 градуса е измерената температура в Чепеларе, а на върха температурата е паднала през нощта до минус 11 градуса.  Всяка зима има мразовит период, който е между седмица и десет дни, коментира дежурният в метеорологичната станция..

публикувано на 10.02.25 в 14:44

Строежът на бул. "Северен" върви в комплект с мегакомплекса небостъргачи

Кметът на Пловдив Костадин Димитров заяви, че промяната на ПУП-а на кв. "Филипово", в който се предвижда изграждането на мегажилищен комплекс е по искане на инвеститора и администрацията не може да откаже внасянето му. Димитров обвърза изграждането му с проекта за довършването на булевард "Северен", който ще стигне до новия комплекс.  В..

обновено на 10.02.25 в 12:59

БСП иска преразглеждане на ПУП на Пловдив заради презастрояването

Групата на БСП в Общинския съвет на Пловдив ще внесе временен мораториум върху строителството в зони със смесена функционална разновидност и настоява за преразглеждане на Общия устройствен план, за да се ограни презастрояването.  Поводът е искането на инвеститор за изграждане на мега жилищен район с високо строителство между булевардите "Победа" и..

публикувано на 10.02.25 в 12:58

Задържаха психично болен, заплашил хора с мечове

Автопатрул от Пазарджик задържа психично болен млад мъж, заплашил живота на двама жители на пазарджишкото село Мало Конаре. Сигналът е подаден от дядото на 32-годишния мъж, който с два меча - тип самурайски, тръгнал агресивен по улиците на селото.  При опит на полицаите да го спрат той не се подчинил и ги заплашил с мечовете.  В крайна сметка..

публикувано на 10.02.25 в 12:53