БК Академик с 2 нови попълнения

Академик Бултекс 99 се подсили с двама нови играчи до края на сезона в НБЛ и Балканската лига.

Пловдивският баскетболен клуб привлече Михаил Танев. За последно той игра в норвежкия Фрьоя Лаксевог. Това ще бъде втори престой на Танев в Академик Бултекс 99, за който игра преди няколко години, докато отборът бе в А група. Михаел Танев е роден в София на 15 декември, 1990 година, висок е 200 см и тежи 98 кг. Играе на постовете леко крило и лек център. Играл е също за отборите Овергаз, Септември, НСА, Дунав 2007, Казино Капитол Спартак МВР, Спартак Плевен, Академик Благоевград, Атлетик София, Чавдар Троян.

Под наем до края на сезона от Берое пристига 21-годишното леко крило Ивайло Тонев. Той е роден на 4 февруари 1999 година в Хасково, преди да подсили тима от Стара Загора през 2018 година е играл за Шампион 2006 и ЦСКА. След края на сезона Берое запазва правата си върху играча, като целта е да трупа повече игрови минути в Академик Бултекс 99.

Михаил Танев ще бъде на разположение на старши треньора Асен Николов за подновяването на сезона в НБЛ в събота, 29 февруари, когато Академик Бултекс 99 посреща Ямбол от 18 часа в зала СИЛА.

Ивайло Тонев ще започне тренировки от понеделник, тъй като лекува травма в адукторите.

Атанас Илиев и Димитър Тонев вкараха на Ботев (Враца)

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0

Ботев (Пловдив) прекъсна негативната серия и записа важен успех в Първа лига. В среща от 10-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца). Победата бе извоювана през втората част, а попаденията за пловдивчани вкараха Атанас Илиев и Димитър Тонев. През първото полувреме "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения..

публикувано на 26.10.20 в 19:44

Виктория Казинцева с титла при девойките на "Пловдив Къп"

Първата поставена Виктория Казинцева от Андора спечели титлата при девойките на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се проведе на кортове на ТК „Локомотив" в Пловдив. В състезанието взеха участие едни от най-добрите юноши и девойки в света. Във финалната среща Казинцева победи..

публикувано на 26.10.20 в 09:27
БК Академик с втора загуба от началото на сезона

Академик (Пловдив) загуби като гост на Левски Лукойл

БК Академик (Пловдив) допусна втора загуба за сезона в НБЛ. Пловдвският баскетболен тим отстъпи в зрелищен мач като гост на Левски Лукойл с 84:108 ((17:18, 23:27, 22:30, 22:33) в третия кръг на шампионата. Академик поддържаше равновесие до почивката, на която имаше пасив от 5 точки. След антракта обаче домакините заиграха на по-високи обороти, добре..

публикувано на 26.10.20 в 07:12

Локомотив се завърна на победния коловоз!

Локомотив спечели гостуването си на Царско село с 3:0 и увеличи преднината си на върха. Головете паднаха след почивката след равностойно първо полувреме. Двубоят започна с леко териториално предимство за гостите, които в първия четвърт час на мача гледаха по-често към вратата на своя противник. След само три минути игра обаче, Божидар Васев от..

публикувано на 24.10.20 в 19:41
Спартак - Марица 1:2

Марица обърна с 2:1 като гост Спартак

Марица победи с 2:1 като гост Спартак в пловдивското дерби от 12 кръг на Трета лига - Югоизточна група, играно пред 1000 зрители на стадион "Тодор Диев". Вратарят на "жълто-сините" Илия Николов стана герой в 60-ата минута, когато спаси дузпа, изпълнена от капитана на "гладиаторите" Кирил Георгиев. Опитният Йордан Минев бе изгонен в 71-ата минута за..

публикувано на 24.10.20 в 19:36