| обновено на 10.03.20 в 14:54

Тя е усмихната, позитивна и заразява с ентусиазма си. Ирена Младенова е сугестопедагог, преподавател по испански.
Говори няколко езика. Има докторска степен от Барселонския университет и най-високото ниво на испански, от Институт Сервантес - София. Обожава работата си, а голямото и предизвикателство са древните езици, до които иска да се докосне. Една от целите и за следващите няколко години е, с помощта на сугестопедията, да проговори 21 езика.

Да научиш език, не е съвсем точно, като израз, според Ирена Младенова. По-скоро, ти го проговаряш и се докосваш до него и културата, която носи.

Тя пътува много, пише учебни помагала и пее на ладино, в групата Дулсе Канто, в София. Ирена Младенова ни гостува, в неделния „Шейкър“, на празника на жената 8-ми март.

Чуйте, целия разговор, в прикачения файл.

Виктория Казинцева с титла при девойките на "Пловдив Къп"

Първата поставена Виктория Казинцева от Андора спечели титлата при девойките на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се проведе на кортове на ТК „Локомотив" в Пловдив. В състезанието взеха участие едни от най-добрите юноши и девойки в света. Във финалната среща Казинцева победи..

публикувано на 26.10.20 в 09:27
БК Академик с втора загуба от началото на сезона

Академик (Пловдив) загуби като гост на Левски Лукойл

БК Академик (Пловдив) допусна втора загуба за сезона в НБЛ. Пловдвският баскетболен тим отстъпи в зрелищен мач като гост на Левски Лукойл с 84:108 ((17:18, 23:27, 22:30, 22:33) в третия кръг на шампионата. Академик поддържаше равновесие до почивката, на която имаше пасив от 5 точки. След антракта обаче домакините заиграха на по-високи обороти, добре..

публикувано на 26.10.20 в 07:12

Локомотив се завърна на победния коловоз!

Локомотив спечели гостуването си на Царско село с 3:0 и увеличи преднината си на върха. Головете паднаха след почивката след равностойно първо полувреме. Двубоят започна с леко териториално предимство за гостите, които в първия четвърт час на мача гледаха по-често към вратата на своя противник. След само три минути игра обаче, Божидар Васев от..

публикувано на 24.10.20 в 19:41
Спартак - Марица 1:2

Марица обърна с 2:1 като гост Спартак

Марица победи с 2:1 като гост Спартак в пловдивското дерби от 12 кръг на Трета лига - Югоизточна група, играно пред 1000 зрители на стадион "Тодор Диев". Вратарят на "жълто-сините" Илия Николов стана герой в 60-ата минута, когато спаси дузпа, изпълнена от капитана на "гладиаторите" Кирил Георгиев. Опитният Йордан Минев бе изгонен в 71-ата минута за..

публикувано на 24.10.20 в 19:36
Джак Джоунс (в средата) спечели

Британец спечели титлата при юношите на "Пловдив къп"

Джак Джоунс от Великобритания спечели титлата при юношите на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се провежда на кортове на ТК „Локомотив" в Пловдив. В състезанието взимат участие едни от най-добрите юноши и девойки в света. Във финалната среща Джоунс победи с 6:1, 6:2 Пиер..

публикувано на 24.10.20 в 16:23