Професор Христова подчерта, че е много е важно дали във всяка криза ще се появи лидер, който да я управлява. За наш шанс ние имаме такива лидери, които реагират адекватно. Разбира се има и грешки, защото досега не сме били в такава ситуация.
В момента кризата изпуска всички проблеми на повърхността, така че те стават много видими. Тази криза е пратена като че ли да ни удари по главата и да ни покаже къде е лъжата и истината, къде сме пренебрегвали цели секторни политики, а друго сме пропуснали, защото звучи по-добре пиарски, коментира Антоанета Христова.
Тя беше категорична, че в кризата със заразата от коронавирус оценяваме какво губим и какво значи да бъде атакувана първичната ни ценност – здравето и живота. В тази криза не знаем кога ще успеем да се справим – и ние и другите страни в света. Но в момента България се справя добре, дори по-дисциплинирано от Франция, Германия и Италия. Тоест ние можем да не стигнем този пик на заболелите, който има в тези държави.
Проф Христова каза, че проблемът, свързан с икономиката, безспорно стои на вниманието на държавните мъже. Независимо от това всяка криза обаче взима своите жертви и държавата трябва да подкрепи бизнеса и хората в неравностойно положение. Трябва да знаем обаче, че жертви ще има – колкото по-малко толкова по-добре. Ще има и фалити ще има, такъв е животът, а той не е справедлив, подчерта Христова.
Тя добави, че случващото се у нас в последните години е било не демокрация, а тотална свободия на политическите субекти, които са стреляли без посоки, без да виждат цялостната картина отгоре. Тази криза ни дава възможност да разберем какво е ценно и какво не е, да погледнем цялостната картина и да осъзнаем кое и истина и кое лъжа. Вероятно ще има и още негативни последици в отношенията между хората – ще се гледаме със съмнение и опасения, но всичко това е дисциплиниращо.
Вкъщи всеки трябва да поддържа строг режим, за да съхраним психиката и физиката си, за да не се поддадем на депресията, каза в заключение проф. Антоанета Христова.
„Моята прогноза е, че е възможно да има редовно правителство, макар че шансът е много малък – според мен не повече от 10-15 процента“ – заяви в интервю за Радио Пловдив журналистът и политически наблюдател Иван Тропанкев. „ Ако има такова правителство, това ще е много добре за държавата. И дори то да е с къс хоризонт на действие..
Компанията за добив и преработка на медна руда „Асарел- Медет“ в Панагюрище спря производството си тази сутрин, в знак на протест срещу предложението за допълнителното облагане на предприятията от минно - добивната индустрия с 900 милиона лева догодина. Машинните мощности на „Асарел-Медет“ спряха малко след 6.30 часа днес и това се случва..
В проектобюджета за 2025 година агросекторът не само не е приоритет, но направо е пренебрегнат. Това пишат в позиция до медиите от Асоциацията на земеделските производители в България. В нея се отбелязва, че в Бюджет 2025 липсват прокламираните от властта през последните няколко месеца важни обещания – инвестиции от 1 милиард и 200 милиона лева..
Чуждоезиковите паралелки остават само в трите езикови гимназии, със 7 паралелки по-малко в гимназиите в Пловдив и областта предвижда план-приемът за следваща учебна година. Началникът на Регионалното управление на образованието Иванка Киркова съобщи, че указанията на МОН сочат - о т всички 215 паралелки - 65,46% да са професионалните , което..
Доверчивост, непремерено желание за бърза печелба, икономическо невежество или изкусна измама, в която и просветените се губят, е поредната финансова пирамида ВЕTL? Експертното мнение на доц. Златогор Минчев от Института по информационни и комуникационни технологии на БАН и директор на Съвместния център за обучение, симулации и анализ към..