Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асеновград дава 290 хил.лв. за ново крило на болницата

290 хиляди лева ще отпусне община Асеновград за спешен ремонт на т.н. ново крило на многопрофилната болница за активно лечение в града, в което ще се лекуват болни от коронавирус пациенти. Очаква се средствата да бъдат гласувани на днешното заседание на Общинския съвет. Планира се след ремонта в отделението да бъдат разкрити 24 легла, разпределени по 2 в 12 стаи, всяка от тях със собствен санитарен възел. След като пандемията отмине, болничният сектор ще бъде пригоден за други нужди на здравното заведение.

Междувременно, по инициатива на кмета д-р Христо Грудев, Общинският  щаб за борба с коронавируса откри дарителска сметка за закупуването на  респираторни апарати, медикаменти, консумативи и предпазни материали. С даренията ще бъде подпомогнато и снабдяването с медицинска техника за местната болница, която разполага само с три  респираторни апарата.  

Първите дарения вече са получени по новооткритата сметка. Всички фирми, организации или частни лица, които имат желание и възможност, могат да помогнат. Повече информация как може да стане това вижте тук. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Карлово сведе глава пред гибелта на Левски

С архиерейска света литургия и панихида в памет на Апостола на свободата Васил Левски започна възпоменателното отбелязване на 152 години от неговата смърт в родния му град Карлово.  На този ден през 1873-та Дякона е обесен в покрайнините - тогава - на София, близо до днешния паметник, издигнат в негова чест през 1895 г. В храм „Успение на св...

обновено на 18.02.25 в 17:00

В Пловдивско глобиха 4-ма шофьори на камиони за износени гуми

Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..

публикувано на 18.02.25 в 13:33

Безплатни профилактични прегледи в община Пазарджик

Стартират безплатни профилактични прегледи в населените места от община Пазарджик. Съвместната кампания е на МБАЛ-Пазарджик и Общината. Прегледите започват на 25 февруари от 9 ч. в здравната служба на село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места. „Инвестицията в..

публикувано на 18.02.25 в 13:04

Дрифтаджия е глобен с 3 бона и отнемане на книжката

3000 лева глоба ще бъде наложена на мъж, дрифтил по Коматевско шосе. Опасното шофиране е било заснето и качено в социалните мрежи, след което  полицията е открила шофьора на Лексуса. На 36- годишния мъж е съставен акт и му е отнета шофьорската книжка за една година. 

публикувано на 18.02.25 в 12:29

Българското земеделие връща своя ритъм и потенциал

Министърът на земеделието Георги Тахов откри в Пловдивския панаир международните изложби на хранителната индустрия "Агра", "Винария" и "Фудтех".  Трите изложби оформят мегафорум, който е без аналог на Балканите. Според изложителите и организаторите е важно, че земеделието връща своя нормален ритъм и своята прогнозируемост.  Откриват се..

публикувано на 18.02.25 в 12:02