Честит рожден ден на Стефка Костадинова!

Снимка: архив

Президентът на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова празнува 55-годишен юбилей днес. Великата пловдивчанка остава завинаги в историята на световния спорт със световния си рекорд в скока на височина от 209 см на СП в Рим през 1987 година, който не е подобрен и до ден днешен.

Стефка Костадинова започва пътя си в спорта в пловдивското Спортно училище с гимнастика и плуване.В 7-ми клас вече е "майстор на спорта", а в 10-и клас скача 190 см. Първият си скок над 2 метра прави на 25 август 1984 г. в София.

Българката е носителка на две световни титли на открито, на 5 световни титли в зала, на една европейска титла на открито и четири в зала. Олимпийски шампион от Атланта 1996 и сребърна медалистка от Сеул 1988. Победителка във финала на Световната купа в Канбера през 1985 г.

Стефка Костадинова е Носителка на орден „Стара планина“, I степен, Почетен гражданин на Пловдив, 4 пъти Спортист №1 на България, 5 пъти Спортист №1 на Балканите, приета е в „Залата на славата на световната атлетика“ през 2012 г.

Атанас Илиев и Димитър Тонев вкараха на Ботев (Враца)

Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 2:0

Ботев (Пловдив) прекъсна негативната серия и записа важен успех в Първа лига. В среща от 10-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:0 над Ботев (Враца). Победата бе извоювана през втората част, а попаденията за пловдивчани вкараха Атанас Илиев и Димитър Тонев. През първото полувреме "жълто-черните" имаха контрол върху топката, но по-чистите положения..

публикувано на 26.10.20 в 19:44

Виктория Казинцева с титла при девойките на "Пловдив Къп"

Първата поставена Виктория Казинцева от Андора спечели титлата при девойките на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се проведе на кортове на ТК „Локомотив" в Пловдив. В състезанието взеха участие едни от най-добрите юноши и девойки в света. Във финалната среща Казинцева победи..

публикувано на 26.10.20 в 09:27
БК Академик с втора загуба от началото на сезона

Академик (Пловдив) загуби като гост на Левски Лукойл

БК Академик (Пловдив) допусна втора загуба за сезона в НБЛ. Пловдвският баскетболен тим отстъпи в зрелищен мач като гост на Левски Лукойл с 84:108 ((17:18, 23:27, 22:30, 22:33) в третия кръг на шампионата. Академик поддържаше равновесие до почивката, на която имаше пасив от 5 точки. След антракта обаче домакините заиграха на по-високи обороти, добре..

публикувано на 26.10.20 в 07:12

Локомотив се завърна на победния коловоз!

Локомотив спечели гостуването си на Царско село с 3:0 и увеличи преднината си на върха. Головете паднаха след почивката след равностойно първо полувреме. Двубоят започна с леко териториално предимство за гостите, които в първия четвърт час на мача гледаха по-често към вратата на своя противник. След само три минути игра обаче, Божидар Васев от..

публикувано на 24.10.20 в 19:41
Спартак - Марица 1:2

Марица обърна с 2:1 като гост Спартак

Марица победи с 2:1 като гост Спартак в пловдивското дерби от 12 кръг на Трета лига - Югоизточна група, играно пред 1000 зрители на стадион "Тодор Диев". Вратарят на "жълто-сините" Илия Николов стана герой в 60-ата минута, когато спаси дузпа, изпълнена от капитана на "гладиаторите" Кирил Георгиев. Опитният Йордан Минев бе изгонен в 71-ата минута за..

публикувано на 24.10.20 в 19:36