Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Д-р Ангел Кунчев инспектира кооперативните пазари в Пловдив

| обновено на 08.04.20 в 09:55

Главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев ще инспектира кооперативния пазар в Пловдив. 

Той ще провери изпълнението на противоепидемичните мерки, разписани в заповедта на министъра на здравеопазването Кирил Ананиев, според която всяка община трябва да създаде необходимите условия за предотвратяване разпространението на коронавируса в тях, като осигури допълнително пространство, прегради и служители на входа за контрол на достъпа. 

Доц. Кунчев ще се срещне с областния управител Дани Каназирева, директора на РЗИ д-р Ваня Танчева - Манчева и лекарите от кризисния щаб. Очаква се те да инспектират Четвъртък пазара, а по-късно д-р Кунчев ще посети и фабрика в село Стряма.

По този повод директорът на ОП „Общински пазари“ Запрян Тодоров съобщи, че от средата на март на тържищата в Пловдив действат строги мерки - продавачите работят с предпазни облекла, дезинфекцират се пазарите всеки ден, а клиентите не пипат стоката, а се обслужват от наемателите. "Те са предупредени, че ако не спазват заповедта, ще прекратим договора им", обясни Тодоров.

По думите му хората са съвестни и мерките се спазват. В контрола, специално на Четвъртък пазара, помагат и служителите на "Общинска охрана", които се намесват, ако има струпване на хора и дистанцията от около 2 метра между тях не се спазва. 

Смятам, че хората са разумни и спазват правилата, допълни директорът на "Общински пазари". 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Световен ден против тормоза в училище

Всяка година в последната сряда на месец февруари се отбелязва Денят за борба с тормоза в училище. Децата отиват на училище, облечени в розови фланелки, за да се обявят срещу тормоза между съученици и насилието в класните стаи.  Инициативата, позната като „Ден на розовата фланелка“, започва през 2007 година в Канада, а в България се отбелязва от..

обновено на 26.02.25 в 06:24

Посланичка на Европейския климатичен пакт гостува в ПУ

Собственичката на първия български бранд с нулев отпадък „Зелена революция“ („Green Revolucia“) и посланичка на Европейския климатичен пакт Вера Маркова гостува в Пловдивския университет. Тя ще представи публична лекция на тема „Бизнес с нулев отпадък? Устойчиви решения за здравето и природата“.  Маркова ще запознае гостите с каузите, за които тя..

обновено на 26.02.25 в 06:24

Пиян шофьор опита да подкупи полицаи в Пловдив

Пиян шофьор, опитал да подкупи служители при проверка, задържа полицията в Пловдив.  Униформените спрели за проверка на бул. „Васил Априлов“ лек автомобил „Пежо“ с 52-годишен водач. Шофьорът бил във видимо неадекватно нетрезво състояние. С намерение да склони служителите да не го изпробват с дрегер, той пуснал в патрулката няколко банкноти...

публикувано на 25.02.25 в 17:30

При спецакция в Пловдив засякоха над 1400 коли с превишена скорост

180 полицейски екипа от 13-те районни управления на пловдивската дирекция участваха в четиридневна специализирана операция за контрол по пътищата в града и региона.   За времето от 20 до 23 февруари са проверени  над 4 700  леки и  тежкотоварни автомобили. Установените за този период  нарушения, санкционирани с фишове и актове са над 1400..

публикувано на 25.02.25 в 15:44

Спряха принудително крановете на чешмите в Широка лъка

Режим на водата наложиха в Широка лъка. Причината е парадоксална - за да не замръзват крановете, собствениците на имоти оставят чешмите си да текат почти денонощно и така на практика са източили доста голям процент от водоизточника на селото, а дебитът му и без това е намалял заради замръзването на реката.  Така щедро си е текло не само по..

публикувано на 25.02.25 в 15:10