Има две измерения на проблема за изпитанието. Едното е индивидуалното, как всеки преживява случващото се сам за себе си, поставeн пред изпита да осмисли всичко, което досега е знаел.
А другото изпитание е пред общността, в която живеем, обществото, от което сме част. Това е своеобразна проверка на нашата способност да живеем като съпричастни хора, имащи отговорност и можещи да пожертват нещо от себе си, за да оцелеем всички. Това заяви доц. Мариян Стоядинов – преподавател в Богословския факултет на ВТУ „Св.св. Кирил и Методий“.
По думите му, ако всеки от нас „ е част от лодката, той трябва да мисли за цялата лодка“ и в този смисъл изпитанието се понася по-леко, когато знаеш, че не си сам в него и когато го споделяш с другите.
Твоето малко усилие може да помогне поне на някои от съсловията, които са в тежка ситуация.
Сегашната ситуация ни дава нови възможности. Това е време, когато трябва да осмислим как работят системите в обществото ни.
Може ли нашата изолация да помогне на лекарите? Може ли това, което имаме сега като време и пространство, пак да продължим да го правим, някога имайки работното си място, университета, аудиторията. Откриваме новите възможности. Сигурен съм, че във всяка криза има повод за откривателство.
Истината се открива във въпросите и отговорите. А въпросите никога не са едни и същи.
През всеки следващ век идват нови въпроси и отговорите, които Духът дава, са валидни винаги. Отговорите, които Духът, който Христос дава като отговори от Отца, са валидни винаги. Променят се въпросите, а отговорите идват от тази цялост, която Христос дава на човека.
Изпитанието ни учи да сме съпричастни, да мислим да другите, а това е огромно изпитание за нашия егоизъм.
Чуйте цялото интервю от звуковия файл:
Правителството трябва да се съобрази с исканията на хората, а народът няма да допусне да има ограничаване на дохoдите. Така Александър Загоров, конфедерален секретар на КТ Подкрепа, коментира каква политика по доходите трябва да води кабинетът „Желязков“. Той обясни, че за да се съгласят хората интересите им да бъдат пренебрегнати трябва..
Кои са знаковите думи на 2024-та година? Отговор дава Веселина Седларска , журналистка и писателка, която бе и член на журито за втория етап от проучването на платформата "Как се пише?". Доналд Тръмп е най-често споменаваното име, а Шенген е най-знаковата дума за 2024-та. Сред тях са също дубайски шоколад и санитарен кордон. "Трудно се родиха..
Доналд Тръмп започва днес своя втори мандат като президент на САЩ. Според политическия и икономически анализатор и бивш дипломат Илиян Василев от днес на практика започва периодът на реализъм в президентството на Тръмп. Досега имаше много място за намерения, импровизации, но от днес започва меренето на нетната текуща стойност като намерения и..
Държавата ни се нуждае от правителство, което да има финансова дисциплина и да е готово на реформи. Това заяви бившият министър на икономиката Николай Василев дни след като вече имаме сформирано редовно правителство между ГЕРБ, ИТН и БСП. Той подчерта, че е възможно страната ни да има икономическа и финансова стабилност, тъй като ГЕРБ и ИТН..
Това, което се случва в Близкия Изток, е нещо положително - след 15 месеца кървава война, в която бяха убити над 45 000 палестинци и израелци. Това, което става между Израел и Хамас е низ от радикални промени в този регион - споразумението с Хизбула, избора на нов ливански президент, на ново ливанско правителство. Все пак споразумението е много..