Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Бизнесът се обърна към науката в условия на застой

„Втори юни е ден на голяма болка и надежда, затова се отбелязва по този тъжен и специален начин“, каза за Радио Пловдив Иван Соколов, главен директор на Международен панаир-Пловдив. „Никога да не чуем за разделение на народа и политическите сили. Преклонение пред героите и в частност на Христо Ботев.“

Г-н Соколов коментира COVID кризата, като феномен непознат в такива размери. Сега трябва да се изследва и отново да започне развитие. Бизнесът спря или намаля значително. Панаирната индустрия също понесе загуби. „Международният панаир  не е спрял в мисленето, в идеите и вариантите за отложените събития. Надяваме се през септември да отпаднат голяма част от ограниченията. Стартът ще бъде на 14-ти септември с Международната изложба на техническия панаир, следва 30-ти септември с голямата Международна изложба за отбранителна техника „Хемус“. Календарът продължава с изложбите „Лов и риболов“, „Медицина и стоматология“, за социалните предприятия, Фестивалът за красотата и прическата, Текстилното изложение „Булколекто“ и ще завършим с тренировъчните фирми ТФ ФЕСТ – среща на училището и бизнеса.“

Панаирите зависят от иновациите, подчерта г-н Соколов и добави, че има интерес от фирми, които до сега не са участвали на изложения. В Международен панаир-Пловдив се показват иновации, които чертаят бизнеса за години напред. „По програма „Зелена Европа“ има голям ресурс за България. Специално ще покажем програми на изложението. Така ще стимулираме малки, средни и по-големи фирми, които имат интерес към този бизнес. Сега е дошло време да покажем потенциал“, заяви Иван Соколов.  

Интервюто с Иван Соколов, главен директор на Международен панаир-Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С мащабни проекти район "Тракия" отбелязва своя празник

Точно днесе и празник на най-младият район на Пловдив, а именно „Тракия“, който става на 51 години. Първите блокове там са построени през 1973-та година за да се отговори на разрастващият се град и преодоляване на жилищната криза. Днес увеличаващите се жилища в района създават и проблем с паркирането, но поставят и въпросите, свързани с..

обновено на 06.08.24 в 11:23

Време е партиите да разберат, че НС не е кварталният пясъчник

Не е изненада, че отново отиваме на предсрочни избори, защото партиите още от предишните си постлаха толкова късо одеялце, на което не могат да се съберат всичките им амбиции, каза в предаването "Точно днес" политологът Любомир Стефанов. Политическите ни партии не разбират връзката между гражданите и управлението, дупката между обещанията и..

публикувано на 06.08.24 в 10:34

36 училища в Пловдив и областта с нови класни стаи

36 училища от Пловдив и региона получават финансиране за нови класни стаи по хуманитарни науки, география и икономика, технологии и предприемачество и за целодневна организация на учебния ден. Общият брой на одобрените за страната е 426.  Средствата са осигурени от Министерството на образованието и науката по Национална програма „Осигуряване..

обновено на 05.08.24 в 16:40

ПУ е домакин на международен семинар на българисти

Студенти и докторанти от 10 държави се включиха в Международния семинар на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, който продължава до 10 август. Най-далечният участник е от страната на изгряващото слънце – Япония. Събира ги една обща страст - изучаването на българския език, историята и културата на страната ни. Темата на семинара е..

публикувано на 05.08.24 в 11:30

Носенето на маски при мръсен въздух е въпрос на манталитет

На фона на бушуващите през лятото пожари и замърсяването на въздуха в края на миналата седмица заради горящото депо за отпадъци в Цалапица говорим за здравната цена на мръсния въздух и знаем ли как адекватно да се предпазим в такива ситуации. Разговорът е с доц. Владимир Ходжев, началник на клиниката по пневмология и фтизиатрия в УМБАЛ „ Св. Георги“...

публикувано на 05.08.24 в 11:23