Според него: „Няма политическа сила, която да управлява самостоятелно. В националния съвет се дебатира по две тези. Първата теза, която защитава и Корнелия Нинова е, че партията не трябва да се отказва от посланията си от президентските през 2016-та, и последните парламентарни и местни избори. Другата позиция е, че БСП, тъй като няма да е водеща сила, да потърси партньори, обаче за сметка на основни принципи защитавани през последните 4-5 години. Така да се стигне до съгласие за програмно или експертно управление. Спорът е, каква да бъде политиката във времето до парламентарните избори през следващата година? Също стратегията на БСП за участие и защитаване на тезите, които иска да постигне. Истина е, че управляващите панически се нуждаят от стратегически партньор, защото търсят спокойствие. В бъдеще ГЕРБ трудно ще присъедини политечески сили, защото не може да ги мотивира. Патриотите, които изградиха цялата си предиборна кампания на базата анти ГЕБР, а после влязоха в коалиция ще имат проблем с доверието на избирателите.“
Доц. Йорданов е категоричен, че трудно ще се върнем към социално-икономическото положение на страната от 13-ти март. Хората с дребен и среден бизнес понесоха загуби, притиснати са до стената и техният глас е много важен.
Вотът на недоверие е за корупция, защото се касае за огромни суми, които обществото не може да приеме. Примерите са свързани с ФК „Лудогорец“, който бе компенсиран щедро за COVID кризата, или за наливане на милиони в частна банка.
Относно управляващата коалици доц. Йорданов припомни, че идват парламентарни избори и подкрепящите ГЕРБ ще се опитат да се откопчат от неговото влияние. Сътресенията там продължават, затова има надежда петият вот на недоверие да бъде успешен.
„Конгресът на БСП е на 26-ти септември. Незная какво ще реши Контролната комисия, но не мисля, че ще избираме ново ръководство. Подкрепата за БСП е от хора, които не могат да възстановят бизнеса си, защото по думите на финансовия министър Горанов, до сега помощта от ЕС е равна на нула“, заяви доц. д-р Георги Йорданов.
Интервюто с доц. д-р Георги Йорданов, депутат от БСП е в звуковия файл
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..