Около 60 души пресрещнаха кмета на район "Централен" Георги Стаменов с искане да се откаже от предложението, което внася за Дановия хълм.
То включваше районната администрация да получи право на управление обекта, на хълма да се обнови парковата инфраструктура - алеи, площадки, осветление, напоителна система и да се възстанови ресторанта, съществувал до 70-те години на ХХ век.
Според протестиращите е недопустимо строителство на тепето и те поискаха обществено обсъждане на проекта преди гласуването му от Общинския съвет.
Кметът Стаменов обясни, че става дума за временна преместваема постройка, която не е строителство по смисъла на закона.
Въпреки този аргумент, в началото на заседанието той оттегли внесеното предложение и пое ангажимент преди да го внесе отново да се изготвят визуализации на проекта за възстановяване на тепето и да се даде по-голяма публичност на мерките за хълма.
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще провери напредъка на строителните работи по железопътния участък Елин Пелин – Септември. Инспекцията ще стартира на 4 март от новоизграждащия се жп тунел в района на Вакарел. След това вицепремиерът ще продължи проверката на всички 4 участъка на жп линията от Елин..
В представителната зала на Община Смолян ще бъде връчена Националната литературна награда „Николай Хайтов“. Литературният приз се присъжда през две години от Община Смолян и Съюза на българските писатели. Тази година журито определи двама лауреати - Николай Табаков със сборника му с разкази и Васил Венински със "Змейова напаст". В конкурсната..
Община Асеновград се включва в кампанията на МОН срещу употребата на наркотици. По този повод, днес в читалище "Родолюбие" в града ще се проведе среща-дискусия с ученици от асеновградски гимназии. Гости ще бъдат актьорите Александър Сано и Луиза Григорова, зам.-министърът на образованието Емилия Лазарова и началникът на районния..
Виолета Радкова, една от гранд дамите на българската съвременна живопис открива изложба в галерия „Възраждане“ тази вечер. Експозицията носи името „Копнежи ...“. В характерните за авторката благородно-златисти багри оживяват русенските къщи. В по-бледи тонове художничката създава ефирни натюрморти и интериори, в които е вплетена..
От днес започва ударното миене на централните улици в Пловдив. Заместник-кметът Иван Стоянов обяви в края на миналата седмица, че това е процедура срещу запрашаването на въздуха в града. Другите мерки на общината за по-чист въздух са озеленяването на градската система и проектът за смяна на печките с климатици.