Арда победи с 1:0 Ботев и оглави група "Б"

Арда с първа победа под ръководството на Николай Киров
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 0:1 от Арда (Кърджали) в среща от 28-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в Пловдив, а единственото попадение реализира Радослав Василев в 81-ата минута.

Така отборът на Арда, воден от бившия наставник на „канарчетата“ Николай Киров-Белия, изпревари „жълто-черните“ и вече е лидер в група „Б“ на втората осмица с 34 точки, с 1 повече от пловдивчани.

В последното завъртане Арда гостува на Ботев (Враца), а Ботев (Пловдив) е домакин на Дунав (Русе). Първият в група „Б“ ще бъде домакин на Царско село или Етър, а вторият ще гостува на Черно море в плейофите за седмото място.

На два пъти „канарчетата“ удариха гредите на вратата на Арда след изстрели на Станислав Шопов и Тодор Неделев, докато тимът от Кърджали стори това веднъж след удар на Спас Делев.

В 26-ата минута реферът отмени гол на Лъчезар Балтанов след несъществуваща засада.

В 81-ата минута след късо изпълнение на корнер Радослав Василев изпревари вратаря Янко Георгиев и прати топката в мрежата, носейки трите точки за Арда.

Така тимът от Кърджали постигна първа победа при Николай Киров, докато Ботев продължава да няма победа от началото на годината.

Седем са заразените с Covid-19 в Локомотив - Пловдив

От ръководството на Локомотив Пловдив съобщиха днес, че 7 души от клуба са заразени с коронавирус. Петима от тях са футболисти, а другите двама са от  спортно-техническия щаб. Те са изолирани от останалите и към момента се чувстват добре. Уведомени са медицинската комисия и отдел спортно-технически към БФС. Припомняме, че срещата с ЦСКА-София ще се..

публикувано на 09.07.20 в 14:02

Мачът Локомотив-ЦСКА без публика на Лаута

Футболната среща между отборите на „Локомотив“ – Пловдив и ЦСКА – София, която ще се проведе днес от 20:30ч. на стадион „Лаута“, да се играе без публика реши Областният кризисен щаб.  Решението е взето след  разговор с всички членове на Областния щаб, включително с директорите на МВР и РЗИ, както и със собственика на клуба Христо Крушарски.  "Считам,..

публикувано на 08.07.20 в 20:51

Проблеми за Ботев преди мача с Черно море

Треньорът на Ботев Ферарио Спасов пусна днес отбора в почивка. Жълто- черните играят в сгъстен цикъл без да имат опции за промени в състава и затова Феро реши да даде ден за релакс преди решителния мач с Черно море. От медицинския щаб на Ботев пък правят всичко възможно да възстановят трима контузени играчи. Александър Тонев и Андерсон пропуснаха..

публикувано на 08.07.20 в 18:12

Строят помощен корпус към лекоатлетическата зала на "Лаута"

Строежът на помощен корпус към лекоатлетическата зала на стадион "Локомотив" стартира официално от днес. Той ще бъде изграден с лице към новия булевард „Цветан Лазаров“ и ще бъде на два етажа. На първия ще бъдат разположени рецепция и зала за силови тренировки, а на втория ще има модерни съблекални с бани, треньорска стая и стая за масажистите...

публикувано на 08.07.20 в 15:33
Димитър Тонев

Новите тестове в Ботев (Пловдив) са отрицателни

Всички резултати от PCR тестовете в Ботев (Пловдив) са отрицателни, съобщиха от пресслужбата на клуба. Новите тестове на "канарчетата" бяха направени заради положителната проба на Димитър Тонев, който е в добро състояние и не показва симптоми на COVID-19. Младокът от дълго време тренира отделно от основната група, тъй като лекува травма. Това до голяма..

публикувано на 08.07.20 в 10:56