Лекари и сестри ще протестират, защото финансовите разчети сочат, че общинската болница заработва над 420 хиляди по клинични пътеки, но лимитът им е сведен едва до 311 хиляди и така се трупат дългове.
Още през май месец ръководството на Община Пловдив започна преговори с РЗОК за увеличаване на лимита на МБАЛ „Св. Мина“, след като тя бе определена от Министерството на здравеопазването като болница за прием на леки и средно тежки случаи на коронавирус. Тъй като здравното заведение не разполагаше с инфекциозно отделение, такова беше създадено и оборудвано с техника и разполага с 30 места.
До момента обаче на болницата не са отпуснати средства за ковид-пациентите, които постъпват. „Беше ни обяснено, че трябва да съкратим приема в другите отделения, за сметка на пациентите с COVID-19, за да останем в лимита си, защото нямало начин да ни се плати допълнително“, обясни проф. управителят на болницата проф.Петър Петров. По думите му това не позволява на болницата да привлече медици, които да работят в най-тежкото отделение, в което и до момента има недостиг на лекари и на медицински сестри.
Управителят на болницата проф. Петър Петров заяви, че до една година може да оздрави болницата, да се платят задълженията и да излезе на печалба.
Председателят на КТ „Подкрепа“ Флорина Димитрова, която работи повече от 40 години като акушерка посочи, че не са съгласни да се закрият 30 легла, които да се трансформират в COVID отделението, без съответното заплащане.
Председателят на КТ „Подкрепа“ – Пловдив Атанас Кръстев подчерта, че предстои свикване на Областния съвет за социално сътрудничество, който да реши въпросът за финансиране на общинската болница, която получава едва 8% от бюджета на Здравната каса.
Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна. За тях и семействата им 24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си. Споделят, че руската военна..
Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата. По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..
Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив. В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..
Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик. Срещата е организирана..
ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от коалиция ПП-ДБ осъждаме..