И в сряда пред община Пловдив, в 18.30, започна антиправителственият протест. Отново се събраха хора от различни възрасти, които се поздравяваха приятелски- някои с усмивки, други - с гневни изражения.
Всички заедно скандираха "Мутри вън" и "Оставка". На издигнатите лозунги, често се повтаряше искането за съд. Четяха се надписи като : " Позор. Унищожихте земята, въздуха и водите ни. Посегнахте на България. Съд.", "Продадохте България. Съд".
Протестиращите заявиха готовността си да продължат протестите, докато не се изпълнят исканията им. Някои от по-острите изказвания бяха приети от протестиращите с мълчаливо неодобрение.
След месец пловдивчанката Мария Караджова ще навърши 90 години. Тя е от най-редовно идващите на протестите. Точно заради отношението си към протеста, е сложила на шията си седефено колие, размахва българското знаме и споделя, че е живяла и при капитализма, и при социализма и сега, и това, което иска сега е, правителството на Борисов да бъде осъдено заедно с него и да се изпратят в затвора: "Но в затвора да им се наложи тежък физически труд, за да знаят, откъде идва хляба на хората. Народът страда, а както казваше майка ми "Народът не пасе трева".
Очаква се, както всяка вечер, протестиращите да преминат в шествие от община Пловдив до Римския стадион и обратно.
С над 1.8 млн. лева започват улични ремонти в Кричим. Изградени ще бъдат нови улици и тротоари. Освен това ще бъдат реконструирани съществуващи пътни настилки. Първата копка за обновяване на градската среда бе дадена днес. Строителните дейности трябва да приключат до 15 септември тази година. Проектът се изпълнява по програма..
Пловдивският апелативен съд потвърди решението на окръжните магистрати, осъдили на 8 години затвор Анка Михайлова, причинила по недпредпазливост смъртта на осиновената си 2-годишна дъщеричка Севда. 8 години затвор за Анка от Столипиново, убила дъщеря си Апелативните съдии отхвърлят твърдението на защитниците на Анка, че случайно е..
Ангел Здравков е починал за не повече от 10 минути от кръвозагуба след пробождане с нож. Това сочат заключенията на вещите лица, изготвили медицинските експертизи след аутопсията на 21-годишния младеж. Той бе убит на 29 септември 2023 година в Пазарджик от 18-годишния Никола Райчев заради момиче. Днес съдът изслуша част от вещите лица, изготвили..
Добре оборудвана, високотехнологична оранжерия за отглеждане на марихуана бе разкрита при спецакция на пазарджишки криминалисти под наблюдението на Пазарджишката районна прокуратура. Тя е открита в избеното помещение на къща в покрайнините на село Добровница. Вътре са установени 305 растения канабис с общо тегло близо 120 килограма. Помещението..
2-годишна условна присъда с 4 години изпитателен срок получи бившият кмет на район „Северен“ Ральо Ралев, който бе обвинен за подкуп. Той и помагачите му ще трябва да платят солидарно и 60 000 лева глоба, колкото беше размера на поисканата от тях сума от строителен предприемач, за да му бъде издадено разрешително за строеж. Парите били..