Той обаче подчерта, че се надява този финансирането на артистите да стане доста по-организирано, за разлика от първия път, когато е имало немалко объркване. По думите му, мерките са изпълними, но идват късно, защото независимите артисти едва ли не досега „са умрели от глад“.
„Аз се справям изключително трудно, на заеми съм, хората се страхуват да посещават представленията, от една страна, а трябва и да се спазват и мерките. В момента сме буквално „на колене“.
Игнатов обясни, че не всички артисти могат да се представят в интернет, тъй като някои от тях са свикнали с това и се справят доста добре, но тези, които са свикнали да играят на сцена, не могат да се приспособят към интернет.
Като „неприятен“ факт, забелязан от него, Игнатов посочи, че нито МК, нито Общината , нито хората занимаващи се с изкуство, са обърнали внимание на това, че за да не умре културата, се купуват представления от най-известните софийски театри и после безплатно се тиражират. Така местните артисти са силно пренебрегнати.
„Когато аз се опитвам да вдигна публиката на крака и правя невъзможното, никой не идва, защото общината е обявила безплатно представление в центъра на града. Ако трябва да се направи нещо, то трябва да се направи така, че парите да идват при артистите, така, че те да могат да работят и да живеят нормално.
За условията, при които ще се предоставя финансовата помощ от МК, за да се представят проектите онлайн, Кени заяви, че интернет е специфично културно пространство.
„Все едно да снимаш едно представление и то да се представи като филм. Така то си губи качествата. Това са различни неща – помагаш на едното, но другото губи. И ако се качва представлението в интернет он лайн, това обезценява труда на актьора“.
Той бе категоричен, че хората, които искат да се ползват от културата в интернет и да не плащат, трябва да свикнат, че там тя е „пригодена“ за това пространство и че качеството на продукта не е на ниво.
„С „Пловдив 2019“ се случи това – хората избираха външни продукции и не подпомогнаха българските артисти“, заяви още Игнатов.
Чуйте повече от звуковия файл:
Премиерата на новия български игрален филм “ Не затваряй очи ” в Пловдив е тази вечер в Лъки - Дом на киното. Прожекцията е в 17.30 часа. Това е първият български игрален филм, вдъхновен от православна тематика, базиран на едноимения роман на Мартин Ралчевски. Разказва историите на двама мъже – Петър и отец Павел. Съдбите им се се преплитат по..
С ритуал по освещаване и първа литургия, отслужена от пловдивския митрополит Николай, ще започне истинския духовен живот на новата църква "Света великомъченица Марина" в Асеновград. Първата копка на храма не направена преди 26 години от тогавашния митрополит Арсений. Богословът и екскурзовод от Асеновград Йвайло Мирчев разказа, че преди години в..
"Два живота" - така се наричат 2000-те страници, живeли половин век в четири машинописни екземпляра. Защо? Коя е авторката Конкордия Антарова? И наистина ли книгата е написана под диктовка на духовни учители? В "Срещите" разказва Васил Пекунов, преводач на книгата. Интересно е, слушайте.
Премиерата на "Отело" от Джузепе Верди представя Държавна опера – Пловдив. Диригент е маестро Григор Паликаров. Постановката е дело на режисьора Петко Бонев, който я създава специално за възраждането на фестивала ФОБИ - Стара Загора, а сега я възстановява по покана на Опера Пловдив. В премиерния спектакъл венецианският мавър ще бъде изигран от..
Венета Маринова, една от "Жените на Ръб-а", открива изложба в галерия "Мария Луиза" в Пловдив. Художничката е нарекла експозицията си "Точно време", като твърди, че е настъпило точното време да посрещне приятели и почитатели на по чаша вино няколко дни преди рождения си ден. Маринова е известна като една от жените в авангардната група "Ръб"..