Как учени от Пловдивския университет "П. Хилендарски" ще изследват икономическите измерения на пандемията от Ковид-19, разговор с доц. д-р Мина Ангелова от Факултета по икономически и социални науки. Те ще работят по проект финансиран от фонд "Научни изследвания" за 60 000 лева, като ще представят и уебсайт по темата, и участие в социалните платформи.
Учените смятат, че разпространението на COVID-19 и прилаганите мерки доведоха до засилване ролята на науката и възможността да се изгради концептуален модел и съответно стратегия на национално ниво, която адекватно да се прилага за предотвратяване и бързо преодоляване на последиците от такъв тип кризи. С особена значимост при създаването на устойчив икономически след кризисен модел са проблемите в личностен план и ефектите за психичното здраве на българските граждани.
Доц. Ангелова посочи, че общественото психично здраве влияе пряко върху качеството на човешкия капитал, а оттам и на предпоставките за предприемачество и активна трудова дейност. Сериозна заплаха за българската държава е възможността от нова миграционна вълна от хора, които нямат вяра в националните институции, механизми и икономически мерки, като именно това ще са причини те да търсят реализация и стабилност в други държави от ЕС.
Ето и страницата: https://www.facebook.com/Covid-19-Laboratory-for-Social-Researches-633764010587232/
3360 първокласници ще прекрачат училищния праг в Пловдив днес. И понеже първият учебен ден е най-вълнуващ за тях, почетната територия в програма "Точно днес" предоставяме с респект към искреността на 7-годишната Мелиса Рамадан , която тренира спортна гимнастика и иска да стане дизайнер и на почти 7-годишната Милиана Титерякова , която говори..
Детски празник „Училище, здравей!“ организира з а децата на фамилия ХОЛДИНГ КЦМ 2000 , както и за деца –сираци от три центъра за настаняване от семеен тип – Детска къща, „Майка Тереза“, „Олга Скобелева“. Празникът откри главният изпълнителен директор инж. Румен Цонев с пожелание към децата да бъдат живи и здрави, да имат една..
Ежегодната обучителна „Академия за редки болести“ стартира при голям интерес в Пловдив. Тя се провежда в рамките на Национална конференция за редки болести и лекарства сираци, която събира над 230 медицински специалисти, представители на пациентски организации, здравни власти и индустрията. В рамките на двудневния форум те ще споделят опит..
Политическата криза е катализатор на радикализацията в опитите за въздействие на избирателя. Затова ще е интересно да се види на тези избори как цели компактни групи избиратели, които 99% от секцията гласуват за една партия или кандидат, ще се преориентират. Това коментира Калин Славов, изпълнителен директор на „Прозрачност без граници“...
Не мога да кажа, че хората с редки заболявания се увеличават, но се подобряват възможностите на медицината за точна диагностика на голям брой от редките заболявания. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив професор Румен Стефанов, председател на Комисията по редки болести към Министерсвтото на здравеопазването и..