Протестен митинг и шествие с искане за оставка на правителството и на главния прокурор ще се проведе тази вечер в Пловдив. Недоволните се събират на площад „Съединение“ в 19 часа и планират да преминат Главната улица, да проведат митинг на площад „Стефан Стамболов“ и от там да се отправят по бул. "Цар Борис III Обединител" през Тунела.
Очаква се след това протестът да блокира кръстовището до „Чифте Баня“ и движението на колелото до Водната палата. В маршрута е включен и бул. „България“, като блокади се предвиждат на кръстовището до хотел „Санкт Петербург“ и на булевард „Шести септември“, по който шествието ще се върне отбратно на площад „Съединение“.
От предприятието “Организация и контрол на транспорта“ в община Пловдив обявиха, че движението по маршрута на протеста ще бъде спирано поетапно от 18.30 до 21.30 часа. Обиколни маршрути ще имат и автобусите на градския транспорт.
Активист на "Да, България" е привикан в пловдивската полиция, съобщи в програма "Точно днес"' на Радио Пловдив лидерът на ДСБ в града Йордан Иванов, коментирайки мащабния протест. Те организират акция под мотото "Мръсните дрехи на простора" пред сградата на община Пловдив преди началото на мащабния протест.
Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес. Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив. Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..
Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..
Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...
Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката. Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..
Арестуваха 67-годишен шофьор на камион от столицата, блъснал на магистралата мъж, който стоял близо до спрял в аварийната лента автомобил. Инцидентът е станал миналия петък привечер в района на 110-я километър на магистралата по посока София. При удара камионът е продължил пътя си. Пострадалият е бил откаран в критично състояние в болница. По..