Икономическата криза, предизвикана от Ковид-19, няма да се окаже нещо моменто, тя ще доведе до сериозно преструктуриране на икономиката в света и успешен преход на България с Борисов начело не може да стане, аргументира се Иванов. На тъвръдението на самото управление, че остава, защото също иска сатбилност, той отговори, че такава стабилност на практика ще е липса на перспектива, на корупция и тотална некомпетентност.
"Не вярвам в рестарта, той умря като мокър фас, разговорите за т.нар. нова Конститутция приключиха. Това е абсолютен банкрут и на 2 септември, това ще стане ясно, че това е нещо мъртвородено."
Според Иванов, въпреки лятото, протестът е жив и продължава да генерира напрежение, а Борисов го няма, "той безпрецедентно изгуби комуникационната си сила".
Страхът задържа много хора да се политизират, защото се страхуват от властта.
"Когато този стъклен полхлупак на страха бъде счупен, много хора ще започнат да си променят изборите"
Целта е ясна - да се рестрартира демокрацията, да се стигне до избори и до рестартиране на правовия ред, като се отвори път за реформа на прокуратурата. След постигането им ще се генерират идеите, в една придизборна кампания, в която всички които сега подкрепят искането за оставка, ще влязат в политическа конкуренция за гласовете на избирателите, обясни Христо Иванов.
Той описа политическия пейзаж като динамичен и с промени във всички политически партии - ГЕРБ и БСП преминават през изключителна сериозна вътрешна трансформация чрез вътрешна конкуренция, която води до сериозен спад и на двете, появяват се нови формации, други изчезват.
Предстои очертаване на новите физиономии и реалната конкуренция ще дойде в кампанията, защото сега на площада са заедно негласно и във взаимен неутралитет. Хората искат промяна и до формирането на следващото управление ще има по- различна картина.
Христо Иванов изрази надежда на 2 септември всички ще излязат срещу управлението, за да посрещне страната глобалното предизвикателство, което идва след тази зима.
"Борисов похарчи 10 години без нито една съществена реформа. Това бяха години на позитивна икономическа конюнктура, икономическо лято и най- големото престъпление на Борисов е, че профука това време в крадене. Моментът, в който България трябваше де инвестира в своите институции и модернизация беше профукан и сега, когато идва голямата криза, ние не можем да разчитаме на тази инвестиция, затова Борисов трябва да си ходи и да отвори старната нова страница".
Цялото интервю с Христо Иванов е в прикачения звуков файл.
Управляващата коалиция изглежда стабилна, поне досега не е имало някакъв по-сериозен трус, каза в предаването "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов . "Създаде се усещането, че такъв е възможен, заради постановката в бюджета за пенсиите, че няма да растат с швейцарското правило. След силна критика от страна на БСП и на опозицията това бе..
„Съдейки по проекта на бюджет за 2025 година и прогнозата, която е дадена до 2028 година, очевидно е, че икономиката, демографската система, участието ни в ЕС, са с големи проблеми. Тоест – България е в хиперкриза. И проблемите не са толкова в бюджета, колкото в икономиката, в нашите връзки с други европейски страни. Тъй като..
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..