Цветана Пиронкова получи "уайлд кард" за "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова
Снимка: USTA

Цветана Пиронкова ще участва на "Ролан Гарос" с "уайлд кард". Българката, която стигна до четвъртфиналите на най-престижното състезание на червени кортове през 2016 година, е една от осемте тенисистки, които получават покана за основната схема, която започва на 27 септември. Единствената друга, която не е французойка от тях е канадката Южени Бушар.

Пловдивчанката направи сензационно завръщане след 3-годишно отсъствие и достигна до четвъртфиналите на US Open миналата седмица.

При мъжете Анди Мъри и седем французи също са определени да получат "уайлд кард".

Ще има ли нов треньор Ботев за дербито с Левски

Това беше най- слабия мач на Ботев под мое ръководство. Това заяви Ферарио Спасов след загубата от Монтана. "Заслужена победа за Монтана. Начинът, по който играхме беше разочароващ. Не съм очаквал такова поведение от футболистите. Загубихме безславно, не показахме никакви футболни аргументи. Нямам обяснение", заяви Феро. "Поемам цялата отговорност..

публикувано на 18.09.20 в 23:24

Пропадането на Ботев продължава!

Монтана победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в динамичен мач, игран на стадион "Огоста". Гостите от Пловдив поведоха с ранен гол на Атанас Илиев. Домакините направиха обрат за малко повече от 90 секунди в средата на първото след попадения на Билал Бари и Стефан Цонков. Направилият много силен мач Тони Тасев вкара гола на успокоението в 82-ата минута. Така..

публикувано на 18.09.20 в 23:12

Цвети Пиронкова с подарък от кмета на Пловдив

Кметът на Пловдив Здравко Димитров посрещна първата българска тенис ракета Цветана Пиронкова в Община Пловдив, за да й благодари за постижението й от миналата седмица на турнира US Open в САЩ. Пиронкова дойде с брат си Енчо Пиронков и с д-р Георги Крумов, вицепрезидент на българската тенис федерация.  „Конкуренцията в тениса е жестока и това прави..

публикувано на 18.09.20 в 18:38

Ботев гостува днес на Монтана

Ботев гостува на Монтана днес от 21:00 часа в мач от шестия кръг на efbet Лига. Тимът на Никола Спасов пък е с 3 победи и реми в последните си 4 домакинства срещу Ботев Пловдив, но е в серия от 2 последователни поражения този сезон - от Левски и ЦСКА 1948. За „канарчетата“ контузени са Крис Добрев и Маркиньос. След наказание обаче се завръща..

публикувано на 18.09.20 в 18:00

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим

Григор Димитров, поставен под №15 в основната схема, се класира за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Рим на клей. Димитров направи обрат и победи с 4-6, 6-4, 6-4 Яник Синер от Италия. Срещата се игра на корт „Гранд стенд" и продължи 2 часа и 26 минути. На четвъртфиналите Димитров ще играе срещу Денис Шаповалов или Уго Юмбер. Срещата..

публикувано на 18.09.20 в 17:57