България загуби с 0:2 като гост на Финландия

България с първа загуба в историята от Финландия

Финландия спечели първата си победа в историята срещу България, след 2:0 у дома над отбора на Георги Дерменджиев в мач от група 4 на Лига "В" от турнира Лига на нациите. Така след три мача "лъвовете" останаха на последно място с точка, спечелена у дома срещу Република Ирландия в първия двубой.

Вратарят на Локомотив (Пловдив) Мартин Луков направи дебют за националите, като се прояви с няколко добри спасявания още в самото начало. Капитанът на "черно-белите" Димитор Илиев също започна като титуляр, а в средата на втората част бе заменен от Тодор Неделев.

В 38-та минута. Кристиян Димитров подаде за Кирил Десподов в наказателното поле, новият нападател на Лудогорец се завъртя към вратата и стреля, но в ръцете на Лукаш Храдецки.

Второто полувреме започна с две положения за България. Първо защитник на финландците засече центриране към собствената си врата и Храдецки спаси, а след това се откри възможност пред Георги Йомов. Футболистът на ЦСКА-София получи пас от Димитър Илиев в наказателното поле, но ударът му бе прекалено слаб и неточен.

Българите не се възползваха от силното начало и бяха изненадани от финландците. В 52-та минута Теему Пуки получи на отлична позиция пред вратата и пробва да стреля, но не уцели хубаво топката. Без да иска обаче, звездата на финландците я чукна към Тейлър зад защитата и той преодоля Луков очи в очи за 1:0.

Домакините успяха да стигнат бързо и до втория си гол. В 67-та минута резервата Фредрик Йенсен, появил се в игра две по-рано, стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Луков и българският страж не успя да стигне до топката - 2:0.

Така Финландия надви България и се изкачи на второ място в групата, на точка от лидера Уелс, който е със 7 и гостува в София тази сряда.