Иван Петков поема украинския шампион Прометей

Иван Петков е новият наставник на Прометей (Камянске)
Снимка: ВК Марица Пловдив

Старши треньорът на Марица (Пловдив) и женския национален отбор Иван Петков поема украинския първенец Прометей (Камянске). Петков подписал договор с клуба днес, а в четвъртък ще пътува за Украйна и ще започне работа в новия си отбор.

Иван Петков е най-успешният треньор в историята на Марица и един от най-успешните треньори в Пловдив. Той е начело на клуба от близо 15 години, като маричанки успяха да спечелят шест пъти титлата в НВЛ, пет пъти Купа България и веднъж Суперкупата.

С Марица Иван Петков написа и сериозна страница в евротурнирите, където участва три поредни сезона в груповата фаза на Шампионската лига и записа впечатляващи победи над отбори като руските Динамо (Москва), Енисей (Красноярск), РК Кан (Кан, Франция), Уралочка-НТМК (Екатеринбург, Русия) и френските Безие (Безие) и РК Кан (Кан).

От 2018-та година Петков е селекционер на женския национален отбор и ще продължи работата си и там.

В състава на Прометей (Камянске) от този сезон е и бившата капитанка на маричанки Лора Китипова.