Етър измъкна 1:1 от Ботев с гол накрая

Джонатан Перейре вкара на Етър, но това не бе достатъчно
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) направи 1:1 срещу последния в класирането Етър в мач от 9 кръг на Първа лига.

Джонатан Перейра откри резултата в 18-ата минута. Тодор Неделев центрира и след неразбирателство между вратаря Христо Иванов и защитник топката стигна до бразилеца, който вкара първия си гол с екипа на "канарчетата". Това донесе успокоение в редиците на домакините, които обаче направиха няколко пропуска, най-чистите от които бяха на Димитър Тонев в 47-ата и на Атанас Илиев в 83-ата минута.

"Болярите" успяха да вземат безценна точка в последните секунди след изравнителен гол на Преслав Боруков в самия край на добавеното време.

Ботев остана на 12-о място с 9 точки в актива си, а Етър е на последното с 2 точки.

Локомотив излезе от правилния коловоз на Герена

Локомотив (Пловдив) загуби от Левски с 0:1 в отложен мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София. Найджъл Робърта (35-дузпа) бе точен за домакините. В 11-ата минута Здравко Димитров със страхотно центриране намери Живко Атанасов на далечната греда, но защитникът стреля в аут. Главният рефер отсъди нарушение в..

публикувано на 02.12.20 в 19:29
Ради Кирилов от Славия е овладял топката преди Филип Филипов

Славия и Ботев направиха скучно 0:0

В отложен двубой от 11-ия кръг на Първа лига отборите на Славия и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в София. „Белите“ излязоха с фланелки в памет на починалия бивш футболист и президент на клуба, също така и президент на БФС Димитър Ларгов, а мачът започна с минута мълчание в негова памет. След дълго отсъствие Дарко Тасевски отново облече екипа на..

публикувано на 02.12.20 в 19:19

Син на руски милиардер преговаря за "Ботев" - Пловдив

Преговорите за собствеността на "Ботев" - Пловдив между Антон Зингаревич, който е син на руския милиардер Борис Зингаревич, и представители на ръководството на клуба, ще започнат до няколко дни, информираха от управата на "канарчетата", цитирани от БТА. Антон Зингаревич, който пристигна днес в България, иска да закупи намиращия се в тежко финансово и..

публикувано на 02.12.20 в 12:54

Рестарт на строежа на стадион "Ботев"

Строителството на стадион „Христо Ботев“ може да бъде подновено, реши Комисията за защита на конкуренцията.  Решението стана факт, след след като ДЗЗД „Инфра Конструкт груп“ с водещ партньор „Парсек груп“, е оттеглил жалбата си пред КЗК, съобщи заместник-кметът по строителство Пламен Райчев. По думите му, веднага след изтичането на тридневния..

публикувано на 02.12.20 в 12:23

Нови проблеми пред Ботев

Футболистът на Ботев (Пд) Джонатан Перейра ще пропусне утрешното гостуване на Славия в отложения двубой от Първа лига. Бразилецът бе наказан днес за 1 мач, като ще плати и глоба от 300 лева. Санкцията е за червения картон, който Джонатан получи в края на първото полувреме на дербито с Локомотив, приключило с рекордния резултат 6:0 за домакините...

публикувано на 01.12.20 в 18:00