Ботев разби с 4:0 Оборище и е на 1/8-финал за купата

Ботев не даде никакъв шанс на съперника си от Панатюрище
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Ботев (Пловдив) победи с 4:0 като гост Оборище (Панагюрище) и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България.

Димитър Тонев откри резултата в осмата минута след асистенция на Атанас Илиев, който удвои в 28-ата. Новото попълнение Салиф Сисе, който влезе на смяна след почивката, отбеляза първите си голове за "жълто-черните" в 69-ата и в 78-ата минута.

Мачът на стадион "Орчо войвода" се игра без публика, но въпреки това фенове на "канарчетата" и на домакините бяха насядали по околните поляни, а в Панагюрище имаше засилено полицейско присъствие.

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова ще играе на турнира в Дубай

Водещите български тенисистки са заявили участие в турнира на твърди кортове на ITF в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Надпреварата стартира с квалификации на 6 декември и ще завърши с финал на 13 декември. Първата ракета на България Цветана Пиронкова и втората Виктория Томова на този етап ще трябва да стартират в..

публикувано на 24.11.20 в 16:36
Михаил Касабов (в средата) с отворено писмо до премиера

БФС и БФВ с отворено писмо до премиера Бойко Борисов

Изпълняващият длъжността президент на Българския футболен съюз Михаил Касабов изпрати отворено писмо до министър-председателя на Република България Бойко Борисов с копие до министъра на младежта и спорта Красен Кралев и министъра на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов с молба обявените на 23 ноември т.г. проектомерки за превенция на..

публикувано на 24.11.20 в 13:51

Марица с историческо домакинство в Шампионската лига

Женският волейболен шампион Марица (Пловдив) е бъде домакин от днес до четвъртък на цели шест от мачовете в група „С“ на Шампионската лига. В зала „Колодрума“ пристигнаха грандът от Турция ВакъфБанк (Истанбул), френският АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) и полският ЛКС Комерскон (Лодз). Това е историческо домакинство не само за Пловдив, но и за целия български..

публикувано на 24.11.20 в 12:32

Ботев (Пловдив) е спасен! Събраха парите за дълга!

Ботев (Пловдив) успя да събере сумата по дълга си, съобщиха от ръководството на футболния клуб. Ето обръщението им към "жълто-черните" фенове: "Уважаеми Ботевисти, Обединени в каузата за спасението на Ботев, всички ние успяхме - сумата по дълга е събрана! В днешния финален ден по събиране на средства, остана не малка сума до крайната цел - 567 000..

публикувано на 23.11.20 в 17:36
Никола Спасов

Никола Спасов почина от пневмония след коронавирус

Треньорът на ФК Монтана Никола Спасов почина тази сутрин на 61-годишна възраст в болницата в Монтана. Специалистът е бил диагностициран с коронавирус и в продължение на три седмици бе на лечение от двойна бронхопневмония. Най-големите успехи в треньорската си кариера Адмирала постигна в Черно море. През 2015 година спечели Купата на България с..

публикувано на 23.11.20 в 10:30