Динко Динев отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Надпреварата от първа категория на ITF се провежда на червените кортове на ТК "Локомотив" в Пловдив. Динев загуби с 1:6, 0:6 от поставения под номер 2 Петер Файта (Унгария).
В схемата на двойки при девойките участващите с " уайлд кард" Лиа Каратанчева и Елена Тренчева постигнаха успех с 2:6, 6:3, 10-7 над Ноа Акуге (Германия) и Лая Петретич (Франция) и се класираха за четвъртфиналите, където ще срещнат София Костулас (Белгия) и Фатима Ингрид Кейта (Румъния.
Други две българки при дуетите отпаднаха в първия кръг.
Катерина Димитрова и Ноа Кръжнарич (Хърватия) бяха елиминирани от номер 1 Елизабет Коулман и Медисън Сийг (САЩ) с 4:6, 3:6, а Денислава Глушкова и Екатерина Маклакова (Русия) претърпяха драматично поражение от Изабел Кузманов (САЩ) и Люси Тан (Франция) с 4:6, 6:2, 10-12.
Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви нарядите за 21-вия кръг на efbet Лига. Двубоят между ЦСКА и Арда е поверен на Красен Георгиев, а Хебър - Левски ще бъде ръководен от Димитър Димитров. Шампионът Лудогорец приема Берое с главен съдия Иво Андреев, а последният двубой от кръга между Славия и ЦСКА 1948 е за Станимир Тренчев. Ето..
Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) постигнаха 5-а поредна и общо 10-а победа в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим не остави шансове и надигра категорично като домакин Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) в една от най-интересните срещи от междинния 16-и кръг на шампионата, играна тази вечер в залата на ПУ "Паисий..
Димитър Кузманов отпаднав първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Манама (Бахрейн) с награден фонд 200 хиляди долара. Пловдивчанинът отстъпи пред номер 240 в световната ранглиста Андреа Вавасори (Италия) с 3:6, 6:2, 3:6 за близо два часа игра. Кузманов допусна два пробива в първия сет, който загуби с 3:6, но във..
Огромна промяна на стадион "Локомотив" ще видят привържениците още този уикенд. В неделя от 12,30 часа черно-белите приемат столичния Септември, като с този двубой ще бъде открита новопостроената Трибуна Спортклуб. Футболистите на двата отбора ще излязат от Южната трибуна, където вече се намират съблекалните, съдийската стая, както и тази за делегата на..
Стадион "Локомотив" в Пловдив също е проверен по Закона за опазване на обществения ред. Миналата седмица проверка бе направена на стадион „Христо Ботев“. В проверяващата Междуведомствена комисия участват представители на областната и общинската управа, ДАНС, полиция и пожарна. Към нея при проверката на стадион "Локомотив" се присъединиха..