Образование в условия на Covid-19. Онлайн или присъствено обучение? В програма "Точно днес" разговор с Гергана Аврамова, директор на Средно училище „Христо Г. Данов“ в Пловдив.
Гергана Аврамова каза, че при тях учениците от 8 до 12 клас учат онлайн и нямат проблеми. Малките ученици от 1 до 7 клас са в класните си стаи.
" Големите ни ученици имат умения и компетентности да се справят, единствено понякога създава проблеми техническата обезпеченост по отношение на интернет свързаност, такива проблеми ще съществуват, но като цяло обучението върви добре", уточни директорът на училище "Христо Г. Данов". По думите й това е работа в една по-сигурна среда.
"Обучението е нещо изключително важно за нас, българите. Сигурна съм, че се търсят най-добрите решения и всяко училище ще може да прецени как да продължи следващата седмица", поясни Аврамова.
"Двама учители са в карантина, очакват се резултатите за Ковид 19 на други двама преподаватели. Остъстват 12 учители и ученици от редовните занимания по различни причини. Това създава проблеми в качеството на обучението и е важно да се създадат най-добрите условия за всички", каза Аврамова. По думите й е важно учителите с хронични заболявания да имат право на избор как да преподават на класовете.
"Важно е малките ученици от 1 до 4 клас да останат в класните стаи, докато за 5 до 7 клас може да преминат в електронна среда на обучение", смята Гергана Аврамова.
Търсят ментори за талантливи деца в неравностойно положение. Сред даровитите младежи са и такива от Пловдив, Пазарджик и Брацигово, които са лишени от родителска грижа или живеят в рискова среда. Инициативата е част от програмата "Скритите таланти на България" и цели да осигури шанс за професионална реализация на талантливите подрастващи. Включва..
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..
Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни. Пет години след като държавата..
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..