Проф. Младен Григоров е не само известен кардиолог, но и председател на фондация „Паметници на българската слава“, наследник на род от Вардарска Македония. Пред Радио Пловдив той коментира българската позиция за стопиране на преговорната рамка между Скопие и Брюксел, както и тезата си, че COVID-19 е биологично оръжие.
Според него само от Северна Македония зависи дали ще има начало на преговорите им с ЕС. Ако българската държава държи на достойнството си, ако съседите ни не приемат условията ни, София трябва да наложи вето, категоричен е професорът.
До 1944-та година ние сме един народ с обща история. България няма споделена история с Македония, а обща. Споделена е нашата история с Турция, Византия, подчерта Младен Григоров и отхвърли твърденията на Скопие за македонско малцинство у нас. "Ние сме един народ, как ще има македонско малцинство! В Пиринска Македония има единици, които получават пари от Скопие за да говорят за малцинство", каза той и изрази съжаление, че по- голямата част от обществото там е с промити мозъци от десетилетия.
"България не може да прави повече компромиси, повече няма накъде. Ако бяхме постъпили като гърците, нямаше да се стигне дотук, но ние се подадохме на външен натиск. Никой не им оспорва правото да се самоопределят, да наричат езика си както искат, но от 1944-та година. Ако политиците ни изпуснат този път нещата, това ще бъде национално предателство", коментира професор Григоров.
Той коментира и ковид-пандемията като отново повтори тезата си, че коронавирусът е биологично оръжие. "Вижте откъде изникна, прилепите се ядат от векове, но досега не е имало такова чудо, неговата устойчивост също е странна", каза кардиологът.
По думите му логиката налага подобен извод, особено като се добавят икономическите интереси, най- вече на фармацевтичните компании, съсипаните икономики и печалбите, които ще се натрупат. Излезлите през последните месеци 60 000 научни публикации за коронавируса говорят за пълната научна безпомощност, смята още проф. Младен Григоров.
Той определи като абсурд наложените през последните десетилетия неолиберализъм и глобализъм. Освен тежките последици в икономиката, политиката, културата, те доведоха и до разграждане на човешката психика в посока безкрайна лакомия, посочи лекарят.
Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70. "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..
Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..
Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..
Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов , преподавател в Медицински..
На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..