Предвидено е създаването на отделни звена в болницата за пациенти с коронавирус, които се нуждаят от кардиологични и хирургични медицински грижи. За предоставянето на необходимото лечение са привлечени специалисти и от други лечебни заведения от областта.
За срещата кметът излезе пред здравното заведение, а заедно с премиера там бяха лекарите и представители на общинската администрация, както и директорът на болница „Св. Мина“ проф. Петър Петров. Срещата бе излъчвана във Фейсбук – страницата на Бойко Борисов.
Здравко Димитров подчерта, че не е имало резерви към идеята общинското здравно заведение да бъде преструктурирано, но добави, че трябва да се осигурят допълнителни медицински екипи. На припомнянето, че дори директорът проф. Петров е станал доброволец, премиерът отговори, че "по време на война всички са доброволци".
По- късно от пресцентъра на пловдивската община уточниха, че до края на деня на министър-председателя ще бъде изпратен доклад за необходимите средства за обезпечаване на общинското здравеопазване в пандемията. Местната власт очаква
и заповед от Министерството на здравеопазването и РЗИ за трансформирането на болницата, за да може тя да сключи допълнително споразумение с НЗОК.
Правим каквото можем, от тук нататък организацията е в ръцете на Общината, коментира Каназирева и апелира за спиране на коментарите за лошото състояние на "Св. Мина", защото това води до загуба на доверие. Тя призова общинските съветници да гласуват сума от 40 хиляди лева на месец, с което да доплащат допълнително възнаграждение на медиците, над отпусканите по 1000 лева от държавата. Целта на това предложение е медиците да бъдат запазени, допълнително стимулирани и равнопоставени с колегите си във всички останали частни и държавни болници, каза областният управител. По думите й, в болницата има достатъчно добри специалисти, които и към момента се справят с вече откритото отделение за Ковид-19.
Каназирева уточни, че за преструктурирането на здравното заведение не се изисква решение на общинския съвет, тъй като има заповед на РЗИ и сключен анекс със Здравната каса.
За „Св. Мина“ има издадена заповед на РЗИ за 90 легла. Преобразуването ще става поетапно. По думите й проблем с финансирането няма, защото Касата плаща за клиничните пътеки.
Към момента в болницата работят 72 лекари, поне по документи, и получават месечни възнаграждения. 45 от тях са под 60г., както и 27 медицински сестри също са под 60г. В болницата се водят на работа 8 анестезиолози, но всъщност повечето са на хартия, добави Каназирева. Именно затова решението е тежките случаи да се транспортират до най-близката болница с възможност за интензивно лечение и за това също има издадена заповед.
Тя подчерта, че материалната база е в добро състояние, много по-добро от редица други болници, няма нужда от ремонти и каквито и да е капиталови разходи. Има кислородна система и апаратура.
Община „Марица“ няма да вдига местните данъци за следващата година. Това съобщи кметът на общината Димитър Иванов. С 30% обаче се увеличава такса „Битови отпадъци“ заради недостига на средства в размер на близо 700 000 лева за събиране, извозване и депониране на боклука на депата в Шишманци и Цалапица. С близо 600 000 лева се увеличава..
ГКПП Рудозем-Ксанти ще бъде отворен на 1 януари 2025 година! Това стана ясно от срещата на областния управител на Смолян Захари Сираков с гръцкия му колега Христодулос Топсидис, който е областен управител на Регион Източна Македония и Тракия. До края на годината отсечката от Димарио до границата с България ще бъде напълно готова и от 1..
Във "Втори дом" всеки месец някои настанени си тръгват и излизат да живеят на квартира, а на тяхно място пристигат около 40 нови украинци. За общо две години и половина минаха 1150 души. Това каза пред медии в Община Пловдив Наталия Еллис, управител на Центъра за настаняване "Втори дом" и основател на фондация “Ukraine Support & Renovation”. "Сега..
Община Карлово предвижда увеличение на местните данъци и такси от 2025 г., съобщи кметът д-р Емил Кабаиванов по време на своята онлайн приемна. Такса смет за селата скача между 3 и 9 лв. годишно, а за Карлово – между 12 и 15 лв. Данък сгради по селата се повишава с около 7-8 лв. годишно, а за Карлово, в зависимост от зоните на града – между 11 и..
Над 2 000 миньори протестираха пред Министерския съвет срещу предложения от Министерството на финансите допълнителен данък от 15% върху добива на подземни богатства. Очакванията са от еднократния налог за минно-добивната индустрия в бюджета за догодина да влязат 900 милиона лева. От Федерацията на независимите синдикати на миньорите към КНСБ..