Собственикът на компанията ПИМК Илиян Филипов обяви, че Ботев Пловдив ще се завърне на „Колежа“ до девет месеца.
ПИМК е водещата фирма в консорциума ДЗЗД „Колежа“ спечелил надпреварата за довършването на стадион „Христо Ботев“.
„Започнахме подготовка на строителната площадка. Това получих като позволение от зам. кмета на общината по строителството Пламен Райчев. Започнахме да подготвяме строителната площадка. Това, което може да направим сега, гледаме да го свършим, за да не се бавим след това, когато подпишем договора“, коментира Филипов пред dsport и Дарик радио.
„Имаме уверение от зам. кмета, че договорът ще бъде подписан в началото на следващата седмица. Ако зависи от мен, мога веднага да подпиша договора. Има процедура, която не може да бъде съкратена.“
„Първото нещо, което трябва да започнем е със завършването на чашата на стадиона. Цялата чашка трябва да бъде затворена.“
„Ние имаме тримесечен срок от общината, в който трябва да представим проект, в който да довършим сезона за efbet Лига и да довършим стадион, за да получи лиценз. В дискусия сме с феновете за приоритетите при строителството. За efbet Лига стадионът трябва да бъде готов.“
„В рамките на осем-девет месеца първият етап трябва да бъде завършен, тоест да бъдат усвоени тези отпуснати от МС 25 млн. лева“, каза още Филипов.
Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви наказанията след 22-рия кръг на efbet Лига. Ботев Пловдив отнесе най-тежка глоба, която е в размер на 8300 лева заради инциденти на публиката по време на срещата с ЦСКА. "Армейците" ще трябва да плати 4300 лева, а Локомотив София - 2300 лева. Глобата на Левски е 1000 лева. Ето и пълното решение..
Локомотив Пловдив обяви привличането на девето ново попълнение тази зима. „Смърфовете“ официално привлякоха 31-годишния словенски нападател Ловро Бизяк. В своята кариера той е играл за отборите на Домжале, УФА, Шериф Тирасол и Целе. За последно Бизяк е играл за хърватския третодивизионен Кустожица Загреб през сезон 2023/24, като е бил свободен агент от..
Локомотив Пловдив победи Локомотив София с 1:0 в двубой от 22-рия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Жулиен Лами. В началните минути на срещата липсваха опасни ситуации. Локо София започна малко по-активно срещата, като в 12-ата минута се стигна до пряк свободен удар, изплънен от Красимир Станоев, но над вратата. В 27-ата..
ЦСКА изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона в Първа лига. "Армейците" надиграха по категоричен начин Ботев (Пловдив) и си тръгнаха от "Колежа" с убедителна победа с 3:0. Двубоят беше от 22-рия кръга на първенството, а точни за ЦСКА бяха Тибо Вион (8'), Марселино Кареасо (47') и Джонатан Линдсет (60'). Успехът можеше да бъде и..
Нови три мача от 22-ия кръг в Първа лига ще се изиграят днес. В 12:30 часа започва двубоят Арда – Славия. От 15:00 Ботев (Пловдив) приема ЦСКА, а от 17:30 Черно море излиза срещу Лудогорец на „Тича“. Срещата на стадион "Христо Ботев" може да проследите пряко в ефира на Радио Пловдив. Ботев (Пловдив) се намира на трето място в класирането с актив от 41..