Малки и големи промени съпътстват живота ни по принцип. Малки и големи промени се редуват от началото на пандемията. Разликата? Нея откриваме всеки по свой начин - според степента, в която сме засегнати.
„Извънредни мисли“ е среща с интимния свят на всеки от участниците, а палитрата от емоции и тишини е почти безкрайна!
Всеки от участниците в рубриката ни, отговаря на четири еднакви въпроса:
Как се казвате и коя е професионалната сфера, в която се развивате?
Как се промени живота ви за последните девет месеца?
Как изглежда срещата ви с ковид? Близка или далечна?
Как ще посрещнете най-близкият празник, който ви предстои?
Ненко Генов е на 34 години, роден и израснал в Пловдив, от 2011 г. живее в Полша. Женен е, има три дъщери. Завършил е английска филология в Пловдивски университет, а след това и магистратура „Филмово и телевизионно изкуство” в НБУ.
Автор и илюстратор е на романите от детската поредица "Сбогом, дневнико!" на изд. "Хермес".
Има публикации в няколко печатни и електронни издания – статии, разкази, сценарии, на страниците на списания „Фентъзи Фактор”, „Екран”, „Кино” и др. Разказът му „Разходка” може да бъде открит в сборника „Репликация”, съдържащ най-добрите фантастични разкази от международния конкурс „Златен Кан” – 2010.
В България е реализирал няколко късометражни филма като сценарист и режисьор, близо пет години е работил в телевизията. През изминалите няколко години е написал три сценария за детски театрални постановки, които са поставени на сцена в Полша. Едното от тези представления, „Принцесата на пиратите”, е част от най-мащабната благотворителна акция в Полша, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (Големият оркестър на коледната благотворителност). В момента работи върху адаптирането на сценария като книга за деца. Сценарист е и на краткия комикс „Orchis” (или „B-612”), който е издаден като част от комикс антологии в Полша и Чехия. От 2016 публикува свои ревюта на книги в социалните мрежи и е част от екипа на блога „Книжни Криле”.
Изложбата на Гергана Балабанова, която е експонирана в галерия "Лабиринт" в Пловдив до 28 февруари, представлява интроспективно изследване на емоционалният пейзаж на една душа. Тя представя метафорично различни състояния, които остават необозрими в материалния свят. Изложбата акцентира върху въпроса за реалността – тази в нас и „обективната“..
Среща разговор с поета Кръстьо Раленков ще се проведе тази вечер в клуб Петното на Роршах - Пловдив. Организатори са Литературен фестивал Пловдив чете, Литературен салон Spirt & Spirit и Творческа платформа Литературен кръг Смисъл. Ще бъде представена стихосбирката му „Озаглавяване на живота“, която излезе януари тази година. Модератор ще бъде..
Изложба „Католиците в България XVII – XX в.“ се открива в Раковски. Тя се провежда по инициатива и под патронажа на президента Румен Радев. В експозицията ще бъде показан и ръкописът на Петър Богдан „За древността на бащината земя и за българските дела“, който е първата писмена история на България.
Председателят на Общобългарския комитет Васил Левски – Васил Василев съобщи на пресконференция днес, че има опасност музейната експозиция „Изповедта на Апостола“, разположена в Квадрат 500 на Националната галерия, да бъде изместена от помещенията, които заема. Договорът на комитета с галерията изтича на 19. февруари и няма да бъде..
Близо 600 деца от училищата и детските градини в Смолян ще се включат в традиционната работилница за мартенички в Регионалния исторически музей „Стою Шишков“. Това съобщи в програма "Точно днес" директорът на музея Валентина Василева. Творческото ателие ще се проведе от 18 до 27 февруари и децата ще се запознаят с традициите, свързани с Първи..