Министърът даде пример и с Пловдивска област, където, по думите му, преди десет години били изрязани всички помпени станции и тръбопроводи. По-късно, на среща с премиера Борисов, Ревизоро се отрече от думите си за воден недоимък.
„Емил Димитров няколко пъти излъга! Казаното за Пловдивска област е едно от тези неща“ – коментира остро изказването му експертът от Института за дясна политика Георги Харизанов, който е и бивш шеф на борда на директорския борд на Напоителни системи.
Този разговор не трябваше да се провежда от трибуната на парламента. Макар за свое оправдание Ревизоро да е искал да форсира процесите и затова е повдигнал публично темата. Отдавна ни е известно, че той е импулсивен човек, който няма много голям филтър между мозъка и устата, добави Харизанов.
Когато се опитваш да форсираш придвижването на някаква тема е хубаво да се придържаш към истината.
Първо – неподдържаните и неремонтирани земеделски язовири не вълнуват г-н Димитров и те не са тема за това, ще имат ли гражданите питейна вода.
Второ – „Напоителни системи“ в Пловдив се занимават основно с напояване на оризища, стотици хиляди декара оризища в целия съседен регион, които се напояват чрез открити канали. В тях водата идва „гравитачно“, предимно от Родопите и част от Стара Планина. Тази тема няма нищо общо с водоснабдяването с питейна вода за населението, обясни Георги Харизанов.
Така че, според него, омесването на този „миш-маш“ меко казано не прави чест на министъра и тук може би отново се крие некадърността на неговите подчинени, умело възползващи се от неговото непознаване на темата.
„Когато говорим за язовири, снабдяващи хората с питейна вода, трябва да се знае, че разрешителните за водоползване и обемите вода, се издават, одобряват и контролират само и единствено от басейновите дирекции, които са пряко подчинени на неговото министерство – МОСВ“ – категоричен бе Харизанов.
Тоест, ако някъде има подобен проблем, това е работа и отговорност точно на министър Емил Димитров.
Случилото се с това изказване може да се обясни с неговата пословична енергичност и желание да свърши работа.
Той е деен човек, едно от онези „шила“, които не могат да стоят в торба, но – всички такива публични акции трябва да са изключително прецизни откъм фактология. Защото не е добре политик да попада в такава хипотеза – да не му вярват, обобщи мнението си експертът от Института за дясна политика.
Режисьорът и университетски преподавател с богат изпълнителски и постановъчен опит в областта на сценичните и екранни изкуства Петър Одажиев гостува в рубриката в седмицата от 18-ти до 23 ноември. Той е завършил НАТФИЗ “Кр. Сарафов”, София, специалност кино и ТВ режисура. Впоследствие завършва магистратура по арт мениджмънт в Ню Йорк...
Все повече започва да се утвърждава идеята, че блокирането на политическия процес в България е заради т.н. "домова книга", това мнение изрази в програма "Ден след ден" политологът Георги Киряков. Според него целта е да не се възможност на хора различни, от лансирани от ГЕРБ и ДПС-Ново начало да бъдат министър-председатели. Каква е..
Румъния и България могат напълно да се присъединят към европейското Шенгенското пространство с отворени граници от януари 2025 г., съобщи унгарският вътрешен министър Шандор Пинтер на неформалната среща на вътрешните министри България, Бумъния, Австрия и Унгария в Будапеща. Окончателното решение ще бъде взето през декември. Юлиана Николова от Портал..
"При 20 години посетих лаборатория в Института по демографски изследвания "Макс Планк" в Германия, където работех. Там имаше много интересен експеримент - понеже хората живеем стотина години, а те искаха трябва да се изследват моделите на живот, на смъртност, зависимостите статистически и математически, изследваха зелени еуглени. Мисля си, че ние тук..
България я чака неизбежен режим на тока тази зима заради недостиг на електроенергия, това предупредиха от Българския енергиен и минен форум. Те изпратиха декларация до всички политически партии в 51-то Народно събрание с призива да не се допусне политическата криза да прерастне в енергийна. "Не ми се иска да се връщаме в 80-те години на ХХ век, но е..