По детски, момченцето обяснява, че е на 4 години, обича да гледа филмчето „Пепа Пиг“ и да играе на „Юнаци с калпаци“.
Не само в игрите майката на Виктор, Десислава Петрова, е неотменно до него, а и в рехабилитацията. Тя е всекидневна и не трябва да спира. Затова и тази година семейството кандидатства синът им да получи подкрепа от кампанията „Българска Коледа“.
„Знам за Българската Коледа, всяка година изпращам есемеси - още преди да имам такова дете. И миналата година подадох документи с огромна надежда. Изключително съм благодарна на всички, които помагат“ – казва Десислава.
Миналата година Виктор е включен в кампанията и така семейството му започва да го води 3 пъти седмично на логопед. А майка му допълва:
„Определено напредъкът е много голям. Вече казва много думички, цели изречения. Много му е интересно и като го водя – казва ми „чао“ и отива на работа. Ние така му казваме – че отива на работа“.
Виктор вече е изпратил писмото си на Дядо Коледа. В него майка му е написала всичките му желания – бебе кукла, близалка, бонбони и количка. На въпрос дали е слушал, за да получи всичко това, той отговаря убедено – Да. А семейството му има други желания. Десислава Петрова ги обобщава така:
„Независимо дали е Коледа или друг празник – надяваме се Виктор да се подобрява все повече. Тази година тръгна тежко за нас – с две операции сме. Благодарим на докторите за съдействието и помощта, надяваме се да няма повече такива перипетии. Желаем всички хора да са живи и здрави. И колкото и да се сещаме за тези деца само по Коледа – те съществуват. Благодаря на всички, които помагат“.
4 годишният Виктор Петров ще получи пожеланото в писмото му до дядо Коледа. А дали „Българската Коледа“ ще помогне за така нужната му логопедична терапия – зависи от всички, за които подкрепата на деца като него е личен акт или обществена отговорност.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...