Във Военна болница – Пловдив пристигна специализираният фризер за съхранение на очакваните ваксини срещу COVID-19 на фармацевтичната компания „Пфайзер“.
Той е един от трите последно поколение нискотемпературни фризери, които са разпределени във военните болници в Пловдив, София и Варна.
Апаратът е разположен в специално помещение на четвъртия етаж на болницата. Инверторните компресори осигуряват и бързо достигане на желаната ултраниска температура, заради по-високите обороти. Чрез вакуумни изолационни панели се осигурява допълнителна площ за съхранение на ваксини, спестяваща енергия поради изключителната изолация.
Фризерите постигат температура от -50 до -90 градуса. Вместимостта им е 845 литра и всеки един може да съхранява 200 хиляди броя ваксини.
Районната прокуратура в Пловдив повдигна обвинение на 25-годишен мъж за незаконно притежание на оръжие. Магистратите преценяват дали да повдигнат обвинение и за телесна повреда, но изчакват медицинска експертиза да даде мнение за ранено при стрелбата дете. На 18 февруари в село Болярино, община Раковски мъжът бил на семейно тържество, на..
Крадецът е арестуван за три престъпления, извършени за месец - от 09 януари до 12 февруари. Той е задигтнал две дамски чанти, оставени за кратко без надзор в отключени коли в района на ул. „Иван Вазов“ в Пловдив. Откраднал е и сак с екип за боен спорт, като е взломил още една кола. Мъжът е заловен и е направил самопризнания, като щетите, които е нанесъл..
Сделка с прокуратурата осигури леки условни присъди за тримата обвинени за търговия с радиоактивния изотоп "америций". Пловдивският Окръжен съд одобри споразумението между тях, което включва признаване на вина срещу условни наказания. Така по две години и 10 месеца лишаване от свобода, отложено с петгодишен изпитателен срок получиха..
Няма опасност от замърсяване на въздуха след големия, но краткотрайно бушувал пожар в крайната северна част на Пловдив, който избухна към 10 часа. Тогава пламна покривна сграда от новостроящия се жилищен комплекс „Магнолия Форест“ край бул. „България“, близо до магазин „Практис“. Той обаче сериозно..
Двама румънски полицаи се включват от днес в съвместни патрули с българските си колеги в курорта Пампорово. Съвместните наряди ще следят за реда и сигурността в курорта до 19 март, съгласно двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния. Международното полицейско сътрудничество в курортите се утвърди..