ЦСКА спечели с 1:0 дербито с Левски

ЦСКА-София - Левски 1:0

ЦСКА-София победи с 1:0 Левски в отложеното от 13-ия кръг дерби. Победния гол отбеляза Али Соу в 20-ата минута в своя мач номер 100 с червената фланелка.

Вратарят на "сините" Николай Михайлов спаси спорна дузпа в 31-ата минута,  изпълнена от Тиаго Родригес.

ЦСКА остана в 10 души в 74-ата минута, когато Амос Юга ритна в главата Найджъл Робърта и получи червен картон.

Победата доближи ЦСКА на три точки от лидера Лудогорец, който е с 36. Втори е Локомотив (Пловдив) с 33 точки, но с по-добри показатели от "армейците". "Червените" обаче имат и мач повече от шампионите, които ще играят в неделя срещу Ботев (Пловдив).

Тенисисти от 26 страни на "Пловдив Къп 2021"

Тенисисти от 26 страни участват в 15-о издание на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". Състезанието е от първа категория на календара на ITF, като в него стартираха 11 български състезатели. Това съобщиха спортният директор на ТК Локомотив (Пловдив) Дора Рангелова и вицепрезидентът на БФТенис д-р Георги Крумов...

публикувано на 12.04.21 в 14:41
Призьорите Дейвид Димитров и Микяй Наим

Дейвид Димитров и Микяй Наим със "златни пояси"

Дейвид Димитров и Микяй Наим станаха носители на златните пояси „Никола Петров“ и „Дан Колов“ на завършилия едноименен турнир в Пловдив. И двамата стигнаха убедително до титлите в своите категории. Димитров ликува при 67-килограмовите на класическия стил, като в последния ден на надпреварата победи на финала Себастиян Нед (Сърбия) с 3:1 Преди това..

публикувано на 12.04.21 в 10:07
Биляна Дудова с приза за най-добра българска състезателка на турнира

Биляна Дудова триумфира на „Дан Колов – Никола Петров“

Биляна Дудова ликува с титлата на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ в Пловдив. Трикратната еврошампионка триумфира при 57-килограмовите, като в решителната схватка победи Рамона Галамбош (Унгария) с 2:0 и взе приза за най-добра българска състезателка на турнира. Днес националите ни спечелиха 7 медала, от които 3 титли, две сребърни и две бронзови..

публикувано на 10.04.21 в 21:38
Марица (Пловдив) е новият лидер на Югоизток

Марица е новият лидер в Югоизточната Трета лига

Марица (Пловдив) е новият лидер във временното класиране в Трета лига – Югоизточна група. „Жълто-сините“ заслужено победиха с 3:2 Родопа в Смолян и се изкачиха на първото място, след грешна стъпка на Черноморец насред Бургас - 1:1 срещу Борислав (Първомай). Така "жълто-сините" са начело с актив от 59 точки след 18-ия си пореден мач без загуба. Втори е..

публикувано на 10.04.21 в 21:32