"Не виждам какво би спомогнало за по-спокойното провеждане на вота, ако е в два дни", каза Дарина Тодорова. "Едва ли би се получило чак такова струпване на хора, ако има добра организация. Нещото, което мен ме притеснява, е предаването на изборните книжа и материали. Защото знаете, че в Панаира/ палата 6, където бе избирателната комисия на предишните избори/, става наистина огромно струпване на хора. За Пловдив област са 530 секции, за града са 480. Смятайте по трима думи минимум от всяка секция за колко хора на едно място говорим. Там вече мисля, че има проблем", добави тя.
"Не считам, че избори в два поредни дни са добро решение", каза Деница Чингарова. "Самата технология на изборния процес, която е изключително сложна по действащия Изборен кодекс, би създала невероятни проблеми като организация. Не само по отношение на охраната на изборните помещения, не само за гласоподаването, а и вече по организацията на броенето на бюлетините след края на изборния ден. Представете си какво би се случило, ако изборите са в два поредни дни и трябва всички секционни комисии да занесат материалите си. През това време къде ще се съхраняват чувалите обаче, тъй като има точно определен ден те да се приберат от местата за съхранение, тоест от районните администрации", пита Деница Чингарова.
Членовете на секционните комисии трябва да получат възможност да се ваксинират срещу коронавирус преди провеждането на изборите, смята Дарина Тодорова. Тя има лош опит от машинното гласуване на предни избори, основно заради необучени членове на секции и заради отчитането на резултатите. Наличието на машини в част от изборните секции няма да повиши доверието в изборния процес, пък е мнението на Деница Чингарова.
Най-вероятно бюджетът ще бъде гласуван, тъй като той винаги може да се актуализира. Това заяви в програма "Точно днес" на Радио Пловдив политологът доц. Иван Начев. Той посочи, че така от една страна ще се удовлетворят исканията на подкрепящите това правителство, а от друга във времето ще се потърси начин да се удовлетворят другите искания на..
Днес малкото македонско градче Кочани казва последно сбогом на децата и младежите, които загинаха при пожара в дискотеката „Пулс“ на 16 март. 59 младежи, повечето от тях на възраст между 14 и 25 години починаха при най-голямата трагедия в града. По-голямата част от починалите са родом от Кочани, а другите от Чешиново-Облешево, Щип, Пробищип и Скопие...
Служители от публичния и социалния сектор излизат на протест пред Народното събрание и настояват за 10% ръст на възнаграгражденията и достойни доходи. Това се случва в седмицата, в която депутатите обсъждат на второ четене законопроекта за държавния бюджет на България. Служители от обществения сектор, сред които и държавните медии – БНР, БНТ и..
Като зов за помощ определи психиатърът д-р Веселин Герев протестите на неговите колеги в страната. "Колегите работят в много неприятни условия. От една страна средата и пациентите са много рискови и това прави риска на работното място за целия обслужващ персонал много висок. В клиниките се приемат много агресивни пациенти заради техните психични..
Пловдив винаги е бил на първите три места от областите с най-много катастрофи и най-много жертви у нас – заяви в интервю за Радио Пловдив председателят на Българската асоциация на пострадали при катастрофи Владимир Тодоров . Според него за това има обусловени причини, като тази, че Пловдив е вторият град по жители в страната,..