Академик с драматична загуба в Ямбол

Академик (Пловдив) загуби като гост на Ямбол
Снимка: sportal.bg

Ямбол победи гостуващия Академик (Пловдив) със 76:72 (19:21, 20:16, 21:18, 16:17) в среща от 14--ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

В герой за тима на Тони Дечев се превърна Иван Лилов, който вкара последните четири точки за своя отбор - тройка 1:17 минута преди сирената и един наказателен удар 11 секунди преди края.

След 72:72 пловдивчани не успяха да вкарат кош в рамките на последните 2:15 минути и загубиха мача.

Двата отбора изиграха един равностоен двубой, който се реши в последните няколко минути.

Ямбол записа четвърта победа за сезона и с баланс от 4-8 е на шесто място в класирането с 16 точки, а Академик (Пловдив) е на трета позиция с 6-7 и 19 точки.

За победителите Иван Лилов завърши с 26 точки и 6 борби, 17 точки добави Уили Атууд, а Евгени Василев вкара 12 точки.

За пловдивчани Обрад Томич с 19 точки и 5 борби, а по 15 точки реализираха Васил Бачев (6 борби и 9 асистенции) и Йере Вучица (5 борби и 4 асистенции).