ВК Марица със 100 поредни победи в НВЛ

Шампионките с рекорд от 100 поредни победи в НВЛ
Снимка: ВК Марица Пловдив

ВК Марица (Пловдив) победи като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:1 (25:8, 25:10, 21:25, 25:18) в среща от 6-ия кръг в Национална волейболна лига. Двубоят се проведе в зала „Багира“ и приключи за 93 минути.

Срещата беше историческа за маричанки, които записаха 100-на поредна победа в НВЛ. Серията на шампионките стартира на 14 ноември 2015 година.

В групата за двубоя беше Силвана Чаушева, която се завърна официално в клуба, след като игра в отбори от Румъния, Италия и Германия. Силвана не взе участие в мача.

Марица беше водена от помощник-треньора Благовест Тодоров, тъй като старши-треньорът Лазар Лазаров имаше здравословни проблеми. Поради същата причина двубоят пропусна и капитанката Петя Баракова.

Първият гейм стартира ударно за пловдивчанки, които поведоха с 10:3, а до края на гейма Марица даде само пет точки на своя опонент – 25:8 след сервис в аут на състезателка на Казанлък.

Втората част стартира също с голяма разлика за шампионките, които поведоха с 13:5 и затвориха гейма след успешна атака на Александра Миланова за 25:10.

В третата част домакините поведоха за първи път в двубоя. „Розите“ стартираха с 3:0 и запазиха преднината си до 13:10, преди Марица да успее да изравни – 13:13. Казанлък направи преднина от две точки разлика. Домакините стигнаха и до 23:19. След ас на Елина Стойчева Казанлък успя да спечели гейма с 25:21. Това беше първият изгубен гейм за маричанки тази година в първенството.

В четвъртия гейм Марица нямаше проблеми, тимът поведе със 7:4, стигна се до 15:11, а мачът завърши след грешка в нападение на Казанлък Волей – 25:18 и стотна поредна победа в НВЛ за шампионките.

С успеха Марица събра 9 точки след три победи от три мача и се изкачи до третото място. Казанлък Волей остава лидер с 14 точки, но с цели три мача повече от маричанки.

В неделя Марица приема Берое в среща от първенството. Мачът е от 18:00 часа в зала „Сила“.