Локомотив с класика над Берое!

Локомотив Пловдив победи Берое с 3:0 в контролна среща, играна на базата на старозагорци. Попаденията за "смърфовете" бяха дело на Кристиан Илич и Момчил Цветанов, които се разписаха през първата част и Димитър Илиев, който отбеляза през второто полувреме.

Берое направи много сериозен пропуск в 4-ата минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Еривалдо, който изскочи сам срещу Мартин Луков. Еривалдо се забави, след което все пак стреля, получи се рикошет и топката премина встрани от левия стълб на вратата на Локомотив.

В 10-ата минута защитникът на Берое Илиас Хасани почувства болки и бе заменен от Георги Маджаров.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 13-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от корнер в наказателното поле на Берое, където на втора греда Лукас Масоеро бе оставен непокрит и стреля, но Ганев спаси.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 14-ата минута с гол на Кристиан Илич. Димитър Илиев подаде към Илич, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Берое и вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ганев.

Димитър Илиев отправи много опасен удар в 16-ата минута, но Ганев се намеси и изби в корнер. Георги Ангелов получи жълт картон в 21-ата минута за нарушение срещу Парвиз Умарбаев.

Локомотив Пловдив поведе с 2:0 в 37–ата минута. Димитър Илиев намери с много добър пас Момчил Цветанов, който бе изпуснат и вкара топката във вратата на Ганев. Две минути по-късно Илиев отправи удар от около 22 метра, а Ганев боксира в корнер.

Берое направи много сериозен пропуск в 41-ата минута. Стив Фуртадо бе сам срещу Мартин Луков, но вместо да стреля реши да подава и пропиля страхотна възможност. Диниш Алмейда получи жълт картон за реплика към съдията.

Иван Минчев стреля от фаул в 44-ата минута, топката рикошира в стената и се спря в напречната греда.

Локомотив Пловдив поведе с 3:0 срещу Берое в 57-ата минута. Локомотивци направиха много добра комбинация, която бе завършена от Димитър Илиев, който с много точен удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Перниш.

Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив в 63-ата минута, Георги Ангелов стреля, но неточно в аут. Салинас центрира от фаул в 69-ата минута в наказателното поле на Берое, където Кристиан Гомис стреля с глава, но над напречната греда в аут. Еривалдо отправи далечен удар в 70-ата минута, но право в ръцете на Илко Пиргов.

В 74-ата минута Гаюс Макута финтира един играч на Локомотив и отправи отправи удар от дистанция, но Илко Пиргов спаси.

Локомотив пропусна да вкара четвърти гол в 74-ата минута. Кристиан Илич надбяга Георги Ангелов и пусна към Александър Иванов, който стреля, но Перниш се намеси страхотно и спаси.

Гаюс Макута проби в 86-ата минута по левия фланг и подаде към Ибрахима Конте, който стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но право в ръцете на Илко Пиргов.

Състави
Берое: 33. Генадий Ганев ( 46' Душан Перниш), 18. Илиас Хасани (10' 14. Георги Маджаров), 25. Георги Ангелов, 15. Георги Динков (46' 10. Гаюс Макута); 20. Стив Фуртадо (66' 2. Джунейт Али), 8. Карлос Охене (66'  77. Божидар Пенчев), 73. Иван Минчев (66' 66. Радослав Апостолов), 19. Александър Василев; 29. Еривалдо, 9. Кукула (46' 17. Ибрахима Конте), 21. Кийлън Лебон (46' Димо Бакалов)

Треньор: Димитър Димитров

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков (46' Илко Пиргов), 5. Дейвид Малембана, 25. Лукас Масоеро, 61. Диниш Алмейда, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов (76' 6. Петър Петров), 9. Бирсент Карагарен, 7. Момчил Цветанов, 16. Лукас Салинас (80' 3. Алексанър Колев), 14. Димитър Илиев (66' 88. Александър Иванов), 15. Кристиан Илич

Треньор: Александър Тунчев