Осигурени са средства за реконструкция на пътя до пловдивското село Лилково след разклона за Бойково. Това стана ясно след разговор на областния управител Дани Каназирева със зам.-министъра на МРРБ Николай Нанков и председателят на УС на АПИ Георги Терзийски.
Новината бе съобщена на срещата с представители на гражданските сдружения „Заедно за Лилково“ и „За Ситово“, които в началото на годината за пореден път сигнализираха институциите за дългогодишния проблем с пътя и декларираха готовност за протести.
Областният управител увери присъстващите, че в момента, в който метеорологичните условия позволят ще започне ремонтът на пътя.
„Ще бъдат изцяло ремонтирани 9 км., където в момента липсва асфалтова настилка. Предвижда се възстановяване на трошено-каменната настилка, полагане на асфалт, възстановяване на канавки и водостоци и ако е необходимо ще бъдат направени нови подпорни стени, обясни Каназирева.
След срещата от двата инициативни комитета заявиха, че отлагат насрочените протести за тази събота и се надяват обещаното от държавните институции да бъде спазено.
Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17. След първи проведен тур за..
В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..
Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в..
Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив. Атракцията..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...