Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Академик (Пловдив) с осма победа в НБЛ

БК Академик с осма победа в НБЛ
Снимка: BIBL

БК Академик (Пловдив) грабна осма победа при подновяването на шампионата в НБЛ. В първия си мач от третото завъртане на първенството пловдивският баскетболен тим надигра категорично гостуващия Черно море с 84:70 (22:19, 23:12, 23:17, 16:22).

Отборът на старши треньора Йордан Янков игра без двамата си центрове Обрад Томич и Йере Вуцица, които лекуват травми. След дълго отсъствие поради контузия се завърна гардът Адриян Секулов.

Николай Николов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Антъни Гуджино добави 12 точки и 11 борби за дабъл-дабъл, Томислав Минков записа 11 точки. Новото попълнение на Черно море Терънс Томпсън бе най-резултатен за отбора си със 17 точки и 10 борби за дабъл-дабъл, Мартин Стефанов добави 10 точки за гостите, Александър Милов, Александър Стойков и Георги Боянов вкараха по 9.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Тито е заобиколен ог любимите си футболисти

Локо с огромен жест по време на тренировка

Малкият Тито е един от най-специалните фенове на “черно-белите”. Всеки ден той прекарва част от своето време в спортен комплекс “Локомотив” - близо до отбора и до стадиона. Това разказват от пресслужбата на клуба. "Съдбата на Тито не е лека. Шансовете, които са му давали докторите, не са били оптимистични. Но години по-късно той е отново тук, сред..

публикувано на 13.02.25 в 13:24

Марица със страхотно решение за мача от Купата на ЦЕВ

Марица (Пловдив) пуска вход свободен за ученици, студенти и пенсионери в домакинския си мач от Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара). Сблъсъкът ще се играе на 18 февруари (вторник) от 19:00 часа в зала "Колодрума". Двубоят е реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ, след като маричанки загубиха първия мач с 0:3 гейма в..

публикувано на 12.02.25 в 18:04

Ботев стартира подготовката за мача със Спартак

Отборът на Ботев (Пловдив) стартира подготовката си за предстоящата визита на Спартак (Варна). „Канарчетата“ тренираха в пълен състав след шампионатния хикс с Хебър (Пазарджик). В заниманието се включи и нападателят Георги Николов, който продължава своето възстановяване от тежката контузия, получена през миналата зима. Всички в „жълто-черния“ лагер..

публикувано на 12.02.25 в 18:00

Съдийски назначения за мачовете от 21 кръг в Първа лига

Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви нарядите за 21-вия кръг на efbet Лига. Двубоят между ЦСКА и Арда е поверен на Красен Георгиев, а Хебър - Левски ще бъде ръководен от Димитър Димитров. Шампионът Лудогорец приема Берое с главен съдия Иво Андреев, а последният двубой от кръга между Славия и ЦСКА 1948 е за Станимир Тренчев.  Ето..

публикувано на 12.02.25 в 09:59

Локомотив Авиа (Пловдив) постигна 5-а поредна победа

Волейболистите на Локомотив Авиа (Пловдив) постигнаха 5-а поредна и общо 10-а победа в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим не остави шансове и надигра категорично като домакин Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) в една от най-интересните срещи от междинния 16-и кръг на шампионата, играна тази вечер в залата на ПУ "Паисий..

публикувано на 11.02.25 в 21:21