Националната агенция за приходите повишава сигурността при плащанията с банкови карти в интернет. Промяната касае плащанията през виртуалния ПОС на НАП и ще бъде въведена след 9 часа на 30 март.
Освен познатата динамична парола, ще се въвежда още една статична - 3D парола, която служи за потвърждение на онлайн плащанията. Тя ще се дава от обслужващата банка, която е издала картата, уточняват още от НАП.
Промяната засяга плащанията с карти, които поддържат Mastercard Identity Check / Мастеркард Идентити Чек/, и Verified by Visa /Верифайд бай Виза/.
За предходната 2020-та година пловдивчани са извършили над 30 000 плащания чрез ПОС на НАП /физически и виртуален/.
Ученици и родители поискаха на протест оставката на директора на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик и строги наказания за момичетата от 6-ти и 7-ми клас, участвали в побоя над тяхна съученичка по- рано тази седмица. Публикуваните в социалните мрежи кадри скандализираха Пазарджик. Ние сме тук, за да подкрепим момичето, което е станало..
Ремонт на ремонта се налага на улица в Ягодово. След изграждане на нова канализация на улица „Христо Ботев“ и последвалото й асфалтиране, се появява пропадане на участъци. Кметът на Община Родопи Павел Михайлов е наредил възстановяването на компрометираните участъци за сметка на фирмата-изпълнител. Улицата е в гаранционен срок от 8 години, което..
С ново любопитно развитие започна рестартираният процес по делото "Дебора". Още в първите си думи на разпоредителното заседание защитникът на подсъдимия Георги Георгиев настоя за отвод и на новия съдебен състав. Рестарт на делото "Дебора" в Пловдив Като основен мотив за това адвокат Петко Кънев изтъкна предишното определение на новия..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров се включи в залесителната кампания в район „Южен“. 18 иглолистни и широколистни дръвчета бяха засадени в едно от междублоковите пространства по бул. „Никола Вапцаров“. „Всяко засадено дърво е инвестиция в бъдещето на нашия град“, заяви Димитров и призова пловдивчани да се грижат за зеленото богатство...
Крайният срок за безплатна подмяна на печки с климатици в Пловдив наближава. Община Пловдив напомня на всички граждани, че 31 март е крайният срок за подаване на заявления за участие в проекта „Мерки за подобряване на качеството на атмосферния въздух в Община Пловдив“. Програмата предоставя възможност на домакинствата да заменят..