Експертът по политически комуникации доц. Иво Инджов анализира предизборната кампания, някои от особеностите и, и бяха ли чути посланията на кандидатите за народни представители.
Доц. Инджов смята, че предизборната кампания беше вяла и скучна. И не е случил лидерски дебат. А кампанията е била насочена основно към твърдите партийни ядра.
"Основните политически сили си казаха домашното, някои по-добре, особено в социалните медии, други не толкова, но като цяло нямаше водеща тема в кампанията", казва Инджов. Това според него е странно, защото имаше антиправителствени протести , както и скандалите в управлението миналата година.
"Също така и предизборните дебати не допринесоха за по - висока степен на информираност на българите", обясни политологът. Той посочи, че само един компромат се получи снощи, предстои да видим как ще се развие днес, но като цяло липсваха компромати в този месец, което също е странно, защото имаше компромати в началото на протестите, още - проваленият проект за конституция и други.
"Ковид-19 оказва влияние върху изборите, и със сигурност ще има по-ниска избирателна активност", прогнозира анализаторът. Той допълни още, че думата "политика", като инструмент за решаване на проблемите на обществото се е обезценила.
"Хората все по-малко четат програми, а гласуват за или против политици емоционално в деня на изборите, а има и такива които не гласуват", уточни доц. Иво Инджов. Той смята, че преобладаващите нагласи в политическия елит бяха изборите да се проведат по-рано, и да не се отлагат. А късното обявяване на партийните програми е не само непрофесионално, но е и израз на пренебрежение към избирателите.
Тази предизборна кампания се проведе така, сякаш липсват големите проблеми на България, все едно е едена нормална кампания в една нормална година, а дори само заради Ковид кризата кампанията трябваше да бъде по-динамична и по-смислена.
Интервюто с доц. Иво Инджов е в звуковия файл.
Възрастната жена и синът й вече са настанени в приюта за бездомни хора и получават грижите на социалните работници – съобщи в интервю за Радио Пловдив директорът на „Социална политика“ в община Пловдив Веселина Ботева. Тя обяви този казус за разрешен от службите. Общината разполага с 25 места в приюта и с още 26 места в Центъра за..
Парламентът гласува новото правителство на страната. Трудно сглобената коалиция утвърди кабинет с представители на трите групи в НС - ГЕРБ-СДС, БСП-ОЛ и ИТН. Мнозинството бе постигнато с участието и на ДПС-ДПС. Наш събеседник е депутатът от БСП - Обединена левица Иван Петков . Той каза, че може да се говори за компромис при сформиране на това..
Съставянето на правителството е някакъв вид постижение със самия факт, че е редовно след 7 пъти избори и 9 месеца след последния редовен кабинет, коментира журналистът от "Медиапул" Стояна Георгиева. По нейните думи е рано да се каже как коалицията ще се отрази на участниците в нея. Мантрата на ГЕРБ още отпреди изборите, че Бойко Борисов трябва да е..
Тепърва правителството и новият ресорен министър трябва да се фокусират върху ясна преценка за състоянието на цялата система в сектора на железниците. Достатъчно се е говорило само с лозунги, както е от последните години. Железопътният транспорт е приоритетен за Европа, а у нас практически той е по-зле отколкото е бил преди 30-40 години...
Какво можем да очакваме от кабинет с премиер Росен Желязков и тръгваме ли по нов път, който да затвържадава европейската ориентация на България? Темата коментира в програма "Точно днес" доцент Татяна Буруджиева, политолог и университетски преподавател. Тя изрази надежда, че днес ще се направи крачка към нормализация на политическите процеси в..