Испанец и гъркиня с титлите на "Пловдив Къп"

Вячеслав Белински победител на сингъл на "Пловдив Къп"
Снимка: БФТенис

Вячеслав Белински от Украйна и Михаела Лаки от Гърция спечелиха титлите на сингъл на международния турнир по тенис до 18 години „Пловдив Къп“. Състезанието е от първа категория на календара на ITF и се проведе на кортовете на ТК „Локомотив“.

Във финала при юношите №2 Даниел Ринкон победи Вячеслав Белински от Украйна със 7:6(2), 6:4.

Във финала при девойките Михаела Лаки от Гърция се наложи с 6:3, 3:6, 6:2 над София Костулас от Белгия.

На двойки при юношите Пьотр Нестеров и Динко Динев спечелиха трето място. На полуфиналите българите отстъпиха с 6:7(5), 4:6 от поставените под №3 Марко Андрейч от Австрия и Вячеслав Белински от Украйна. Във финала Даниел Ринкон от Испания и Абедалах Шелбах от Йордания победиха с 6:1, 3:6, 10-4 Андрейч и Белински.

Титлата в турнира по двойки при девойките спечелиха Лаура Хейтаранта от Финландия и София Костулас от Белгия.

„Алтер его” - как да се борим с мързела

Едно мързеливо „Алтер его“ бавно се задава на хоризонта. Полека-лека, без излишни усилия и с много лежерна музика ще протече предаването ни тази събота.  Покрай очертаващата се радио-разтуха ще поздравим на патерица двама рожденици: поетесата Станислава Станоева и поета-сатирик Виктор Самуилов.  Ако Станислава Станоева не се зарази от..

обновено на 15.05.21 в 16:12

Елена от Кричим стана Царица на розата в Карлово

Елена Данова от Кричим спечели титлата „Царица на розата Карлово 2021“ година на красива церемония снощи.  20-годишната Елена е студентка в Софийския университет и спечели короната в надпревара с още 8 красиви и талантливи девойки.  За първа подгласничка бе избрана Мария Чолакова от Хисаря, а за втора – Марияна Копчева от Карлово. Наградата на..

публикувано на 15.05.21 в 09:21

Ултрамаратона Thracian ultra (Ягодинска пещера) стартира в събота

Първото издание на планинския ултрамаратон "Тракия ултра“ (Ягодинска пещера), ще се състои през почивните дни, 15 и 16 май. Страта на състезанието ще бъде даден  в събота, в 7 ч сутринта, от центъра на Широка лъка, точно пред Националното училище за фолклорни изкуства. 26 часовото  състезание с ниво на планинска трудност 6, 95км..

публикувано на 14.05.21 в 17:53

Шестотин млади гребци на Световното в Пловдив

Пловдив e готов да приеме Световното първенство по гребане за юноши и девойки. Това стана ясно по време на пресконференция, която дадоха днес от организационния комитет на шампионата. Надпреварата ще се проведе от 11 до 18 август 2021 година. До момента заявка за участие са дали 600 гребци от 18 федерации на 4 континента. Крайният срок за подаване на..

публикувано на 14.05.21 в 16:03
Царско село - Ботев (Пловдив) 0:0

Ботев направи 0:0 като гост на Царско село

Ботев (Пловдив) завърши  наравно 0:0 като гост на Царско село в мач от 29-ия кръг на Първа лига. По този начин "канарчетата" прекъснаха тежката си серия от 5 поредни шампионатни загуби. Двубоят от Група "А" на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения. Още в самото начало те можеха да поведат чрез..

публикувано на 13.05.21 в 20:57