Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избирателите търсят човешко отношение

Снимка: www.news.nbu.bg


"Дебатът в Парламента, макар и малко остър на моменти, се върна там където му е мястото" каза в интервю за Радио Пловдив ПР експертът Любомир Аламанов.

"Ние сме парламентарна република. Основното противопоставяне между политическите сили трябва да се случва точно в Народното събрание. Да се бистрят концепции, да се гласуват, приемат закони и правила. Мястото за това е там". 

"Това че правителството постепенно се оттегля все по-далече и по-далече, нали, първо беше в своята сграда, след това се премести в Бояна, след това в Банкя. Постепенно от болничната зала, отива в хол, в кухня. Не знам как да го изтълкувам, не мога да си представя докъде ще стигнат. Явно някакви хора се крият и не искат да се изправят пред журналистите, през избирателите и да отговарят на въпроси" така коментира заседаването на Министерския съвет в дома на министър-председателя, експертът Аламанов. 

Мълчанието пред медиите от страна на "Има такъв народ" според Любомир Аламанов "е много голяма грешка, даже и господин Трифонов да има чисто медицински проблеми и да не може да се изправи пред хора и по-дълги интервюта, той все пак има много хора около себе си. Цялото поведение на ИТН да не комуникират играе много лоша шега, защото хората не разбират какво точно правят те".

Липсата на информация от страна на ИТН, според Аламанов, поставя хората във въпросителна позиция "засега само политическите анализатори обясняват ситуацията, докато реалните политици, чиято роля е точно тази, не казват нищо". 

"В момента медиите са залети от представители на ГЕРБ - разказват си техните истории. Ако ИТН приемаха покани на журналистите нямаше да гледаме всеки ден непрекъснатия поток от представители на ГЕРБ". 

Предстоящите избори, каза Аламанов, може и да доведат до изненади "това е прекрасното нещо на парламентарната демокрация. В крайна сметка всичко се решава от избирателите и те могат да изберат едно или друго". 

"Наистина всяка политическа сила трябва да знае, че хората рано или късно - те не са роботи или машини - те рано или късно искат човешко отношение". 

"Донякъде политиците, особено тези които управляват, бяха свикнали на нещо като комфорт, даже по реакциите им си личи, че те са изненадани. Не са го очаквали, не са подготвени, действат доста истерично, сякаш се чувстват обидени от това, че хората не ги харесват нон-стоп. Не са се потрудили последните години да разкажат какво правят, да вземат съответните мерки и сега това е реалността" смята Аламанов. 

"Ние виждаме, че ИсМВ и  ДБ се опитват да обяснят всяка своя стъпка и всеки свой ход и защо е важно да бъдат направени промени. Всеки избира своя тактика и стратегия, на които ще видим резултатите". 

Относно еднопосочната комуникация от страна на министър-председателя ПР експертът Любомир Аламанов, каза че "въпросът е защо се обръща толкова внимание изобщо? Защо журналистите, които цяла година бяха пренебрегвани от Бойко Борисов, които бяха унизявани от него и все още са, защото той не отговаря на въпроси, защо продължават да му споделят лайфовете едно към едно, абсолютно безкритично? В тези лайфове се съдържат толкова много лъжи, толкова много обиди, толкова лични нападки. Всеки журналист би следвало да каже, че това, което се говори, не е вярно. Спомнете си какво стана с туийтовете на Доналд Тръмп, накрая го блокираха. Не мога да разбера защо журналистите продължават дословно му пускат фейсбук изявленията". 

"Комуникацията е много мощен инструмент, който трябва да се използва много внимателно и с огромна отговорност. Вече сме XXI в., не е добре да се подценяват хората, комуникирайте повече, комуникирайте свободно, комуникирайте искрено, за да може хората да ви оценят по-добре" бяха пожеланията на Любомир Аламанов.  


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Няма да има проблем с техниката за онлайн обучението

Училищата в Пловдив и областта имат готовност да преминат към онлайн обучение от 29 януари до 4-ти февруари включително. Пред Радио Пловдив началникът на РУО Иванка Киркова подчерта, че в тези учебни дни ще се оформят оценките за първия учебен срок. Тя припомни, че област Пловдив е сред пионерите, стартирали онлайн-обучение през 2020 година по..

публикувано на 24.01.25 в 14:42

Правна комисия в ОбС отряза две предложения на кмета

Две предложения за предстоящата на 30 януари сесия на ОбС на пловдивския кмет Костадин Димитров бяха бойкотирани на заседанието днес на правна комисия към местния парламент. Едното е за одобряване на текстове на допълнителни споразумения с превозвачите, обслужващи линиите от масовия градски транспорт, което предвиждаше индексация на..

публикувано на 24.01.25 в 14:30
Д-р Костадин Костадинов

Мръсният въздух води и до сърдечно съдови увреждания

Обичайната зимна картина записва високи нива на ФПЧ във въздуха. В Пловдив освен силния трафик, и печките на твърдо гориво се оказват често споменавани в докладите на РИОСВ. Как мръсния въздух се отразяват на децата и по-чувствителните възрастни хора, какви са важните мерки? Според кардиолога д-р Костадин Костадинов ,  преподавател в Медицински..

публикувано на 24.01.25 в 11:05

И на 90 години БНР остава модерна медия

Тази година Българското национално радио става на 90 години, а Радио Пловдив - на 70.  "Трябва да обръщаме внимание и на успехите, и на предизвикателствата. Тези 90 години означават, че много хора преди нас са постигнали много неща - да работим в медия, която се ползва с много високо обществено доверие, която хората не само слушат, а истински се..

обновено на 24.01.25 в 10:40

Планетариумът в Смолян представя нова "Небесна разходка"

На 25.01.2025 година от 13:30 часа Планетариумът с Астрономическа обсерватория в Смолян ще представи най-новата им програма за съзвездията през зимата. Ще има още една лекция в събота от 17:00 часа, приет е графикът и посещенията ще са два пъти на ден. „ Небесна разходка “ е създадена, чрез дигиталния софтуер Digistar7. Тази програма е реализирана..

публикувано на 24.01.25 в 10:17