Гергьовден и Денят на храбростта бяха тържествено отбелязани в село Цалапица, община "Родопи", където бе открит паметник на загиналите жители на селото във войните за обединението на България.
Част от паметника е зенитно оръдие, което МО подари на Цалапица.
Изграждането на мемориалния комплекс е по идея на кмета на селото Ивайло Данаилов. "В периода от Априлското въстание до края на Втората световна война загиналите цалапичани са 51 човека", каза в словото си кметът Данаилов.
Гергьовден започна с молебен за здраве, отслужен в едноименния манастир над село Белащица, който тази година навършва 1001 години.
Кметът на община „Родопи” Павел Михайлов се поклони пред иконата на светеца и пожела на всички да бъдат закриляни от Свети Георги Победоносец.
Жителите на село Марково почетоха празника в параклиса „Свети Георги” в местността „Манчова поляна”.
Временният председател на БСП Атанас Зафиров е избран за лидер на партията. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Зафиров победи на балотажа Борислав Гуцанов. До балотажа се стигна, след като преди обед общо седем души се впуснаха в битката за партиен лидер от избраните общо 17. След първи проведен тур за..
В Пазарджишкото село Драгор 60 процента от избирателите са гласували за кмет на кметството до 17:30 часа, съобщават от Общинската избирателна комисия. Правото си на вот са упражнили 702 души от общо 1170 избиратели, които трябва да определят кой от петимата кандидати да поеме поста. Изборният процес протича нормално и няма сигнали и жалби за..
Четирима са загинали и няколко други са ранени при тежка катастрофа край Видин. Там ТИР и бус са се ударили на главен път Е79, на разклона за гр. Дунавци. Освен четиримата загинали, има и седем други ранени, двама от които са в тежко състояние. Жертвите са на възраст между 30 и 40 години. В момента на катастрофата в..
Въпреки дъждовното време, десетки пловдивчани се включиха в Дионисиевото шествие, организирано от Пловдивския панаир по повод 32-ото издание на ВИНАРИЯ 2025. Кукери от селата Климент, Иван Вазово и Столетово, гайдари от ансамбъл „Еподай“ и състав от пловдивския фолклорен ансамбъл „Тракия“ дефилираха по Главната улица на Пловдив. Атракцията..
Традиционният поход поклонение в памет на Васил Левски, организиран от община Асеновград, ще се състои днес до манастира „Св. Петка“. Събитието се провежда ежегодно в неделята преди 19 февруари, когато отбелязваме годишнината от гибелта на Апостола. В 12.00 ч. в манастира асеновградски свещници ще отслужат панихида в памет на Левски...